قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۸۷۳۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

رئیس پلیس گذرنامه ناجا:

استفاده از برگ تردد فقط برای یک بار امکان پذیر است

رئیس پلیس گذرنامه ناجا، گفت: برخی زائران در بدو ورود به عراق به دلیل فقدان امکانات به کشور بازگشتند، گفت: زائرانی که برگ تردد دارند باید بدانند فقط یک بار از این برگه می توانند استفاده کنند.

استفاده از برگ تردد فقط برای یک بار امکان پذیر است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به نقل از رادیو اربعین، سرهنگ نقدعلی شریفی درباره شرایط برگ عبور و گذرنامه، تأکید کرد: افراد زیادی این روزها از پلیس می پرسند که اگر وارد کشور عراق شده باشند و به خاطر امکانات ضعیف و معطلی و فقدان آب به ایران بازگردند آیا دوباره می توانند به عراق برگردند یا خیر؛ دراین باره باید گفت اگر زائران گذرنامه دارند این امکان برای هرچند بار برایشان وجود دارد.

وی افزود: اما زائرانی که با برگ موقت تردد وارد کشور عراق شده اند باید بدانند که هر برگ تردد برای یک بار عبور از مرز است درنتیجه اگر به ایران بازگردند دوباره نمی توانند وارد عراق شوند مگر اینکه بار دیگر برگ تردد بگیرند که پروسه قانونی خود را باید طی کند.

رئیس پلیس گذرنامه ناجا بابیان اینکه مشکل دیگری که این روزها بارها برای آن به ناجا مراجعه می شود، مقوله انقضای گذرنامه است که دراین باره نیز باید گفت تا امروز هیچ زائری که گذرنامه اش کمتر از سه ماه حتی تاریخ و مدت اعتبار داشته از مرز بازنگشته و همگی وارد کشور عراق شده اند.

شریفی بابیان اینکه البته این قانون طبق توافق هایی با کشور عراق فقط برای مرزهای زمینی و اربعین است، تأکید کرد: باید در نظر داشت که مهلت اعتبار گذرنامه برای سفرهای هوایی باید حتماً بیش از شش ماه باشد چراکه این امر پروتکل شرکت های هوایی است.

وی درباره عوارض خروج هم توضیح داد: هر کس بخواهد از طریق هوایی وارد خاک عراق شود باید عوارض خروج را پرداخت کند اما با رایزنی های صورت گرفته در مقطع اربعین برای سفرهای زمینی پرداخت عوارض خروج برداشته شده است.

رئیس پلیس گذرنامه ناجا درباره مشمولان خدمت که دانشجو هستند هم گفت: درصورتی که دانشجویان موافقت سازمان را دارند، راحت می توانند به یکی از دفاتر گذرنامه مراجعه و گذرنامه شان را دریافت کنند و به سفر بروند.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha