قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۸۷۱۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

اردوغان: عملیات در شمال سوریه را متوقف نمی کنیم / ما کُردها را هدف قرار نمی دهیم، بلکه گروه های تروریستی را تحت حمله قرار داده ایم

رئیس جمهور ترکیه روز جمعه گفت که این کشور عملیات در شمال سوریه را علی رغم «همه تهدیدات» متوقف نخواهد کرد.

اردوغان: عملیات در شمال سوریه را متوقف نمی کنیم / ما کُردها را هدف قرار نمی دهیم،  بلکه گروه های تروریستی را تحت حمله قرار داده ایم
«رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه روز جمعه گفت که کشورش «علی رغم همه تهدیدات» عملیات در شمال سوریه را متوقف نخواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، اردوغان که در نشست اتحادیه رؤسای پارلمان های بین المللی در استانبول سخنرانی می کرد گفت این کشور ۳۵ سال است که گرفتار «تروریسم» است. وی گفت:«تروریسم وبای عصر بوده و نتایج خطرناکی بر روابط داخلی و خارجی دارد.»

رئیس جمهور ترکیه اضافه کرد: «ما به استقلال کشورهای همسایه احترام می گذاریم اما تهدید امنیت و استقرارمان از داخل این کشورها را رد می کنیم.»

وی تاکید کرد:«باید موضع یکپارچه ای در برابر گروه های تروریستی که همه ما را تهدید می کنند اتخاذ کنیم.»

اردوغان در این سخنان گفت: «ما کُردها را هدف قرار نمی دهیم، آنها برادران ما هستند بلکه ما گروه های تروریستی را که امنیت ما را هدف قرار می دهند تحت حمله قرار داده ایم.»

رئیس جمهور ترکیه در ادامه سخنانش گفت: «کشورهای غربی در تعیین گروه های تروریستی که امنیت ترکیه را هدف قرار می دهند معیارهای دوگانه ای دارند.»

وی تاکید کرد که هر چقدر هم که انتقادها از ترکیه افزایش یابد این کشور عملیات چشمه صلح را متوقف نخواهد کرد.

رئیس جمهور ترکیه چهارشنبه (۱۷ شهریورماه) از آغاز عملیات نظامی جدید این کشور در شمال سوریه خبر داد. وی اسم رمز این عملیات را «چشمه صلح» عنوان کرد و مدعی شد که مأموریت نیروهای مسلح ترکیه  «ممانعت از ایجاد گذرگاه تروریستی در طول مرزهای جنوبی» است.

در بیانیه کاخ سفید عنوان شده بود که ترکیه پذیرفته چند هزار عضو داعش را که در ماه های گذشته اسیر شده اند و حالا در اختیار آمریکا و کردها قرار دارند، تحویل بگیرد. اغلب این افراد اتباع اروپا هستند، اما با وجود درخواست مکرر ترامپ، سران کشورهای اروپایی از پذیرش و محاکمه آن ها خودداری کرده اند. ترامپ پیشتر تهدید کرده بود که ممکن است این اسرا را آزاد کند.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha