قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۸۶۸۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

رئیس شورای اروپا: تهدیدهای اردوغان را نابجا می دانم / نمی پذیریم که آوارگان برای باجگیری از ما به کار روند / ترکیه باید عملیات نظامی در شمال سوریه را متوقف کند

«دونال توسک» رئیس شورای اروپا تهدیدهای «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهوری ترکیه درباره فرستادن میلیون ها آواره سوری به اروپا را «کاملا نابجا» خواند و عملیات آن کشور در شمال سوریه را بی ثبات کننده توصیف کرد.

رئیس شورای اروپا: تهدیدهای اردوغان را نابجا می دانم / نمی پذیریم که آوارگان برای باجگیری از ما به کار روند / ترکیه باید عملیات نظامی در شمال سوریه را متوقف کند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، «دونال توسک» رئیس شورای اروپا تهدیدهای «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهوری ترکیه درباره فرستادن میلیون ها آواره سوری به اروپا را «کاملا نابجا» خواند و عملیات آن کشور در شمال سوریه را بی ثبات کننده توصیف کرد.

به گزارش رویترز، توسک که به قبرس سفر کرده است، روز جمعه گفت که عملیات یکجانبه ترکیه در شمال سوریه مایه نگرانی شدید است و آنکارا باید آن را متوقف کند.

وی در عین حال اظهار داشت که نگرانی های امنیتی ترکیه باید به روش سیاسی و دیپلماتیک رفع شود.

رئیس شورای اروپا گفت: مداخله نظامی فقط وضعیت را بدتر می کند. اقدام نظامی به جای ایجاد ثبات، بی ثباتی بیشتر در منطقه می آفریند. چنین اقدامی رنج غیرنظامیان را بیشتر کرده و ضمن افزایش آوارگان، پیشرفت های به دست آمده توسط ائتلاف جهانی علیه داعش را تهدید می کند.

توسک اظهار داشت: ترکیه باید بداند که نگرانی اصلی ما این است که اقدامات آنها منجر به یک فاجعه انسانی دیگر می شود که این موضوع غیرقابل قبول است.

وی افزود: ما نمی پذیریم که آوارگان به عنوان سلاحی علیه ما و برای باجگیری از ما به کار رود. من تهدیدهای روز گذشته رئیس جمهوری اردوغان را کاملا نابجا می دانم.

اردوغان روز پنجشنبه تهدید کرده بود که اگر اتحادیه اروپا حمله ترکیه به شمال سوریه را اشغالگری توصیف کند، آنکارا «دروازه ها را باز کرده و ۳.۶ میلیون آواره را به اروپا می فرستد.»

اتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۶ طی توافقی با آنکارا پذیرفت که برای جلوگیری از ورود موج مهاجران به اروپا، کمک هایی در اختیار ترکیه قرار دهد. اما ترکیه می گوید که ارائه این کمک های مالی کُند بوده و بخش ناچیزی از ۴۰ میلیاردی را که صرف کرده، از اروپا دریافت کرده است.
ارتش ترکیه به همراه گروه های تروریستی هم پیمان خود از روز چهارشنبه عملیاتی را با نام «چشمه صلح» به بهانه مبارزه با کردهای سوریه در شمال و شمال شرق این کشور آغاز کرد.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha