قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۸۶۷۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

اردوغان خطاب به عربستان سعودی؛ «در آیینه خودت را نگاه کن»/چه کسی یمن را به این روز انداخته است؟/ السیسی رئیس جمهور مصر حق سخن گفتن ندارد، چرا که دموکراسی را در کشورش کشته است

رئیس جمهور ترکیه با حمله شدید اللحن علیه عربستان، گفت که ریاض به جای انتقاد از ترکیه، بببیند که یمن را به چه روزی انداخته است.

اردوغان خطاب به عربستان سعودی؛ «در آیینه خودت را نگاه کن»/چه کسی یمن را به این روز انداخته است؟/ السیسی رئیس جمهور مصر حق سخن گفتن ندارد، چرا که دموکراسی را در کشورش کشته است

نوشت: «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه امروز (پنجشنبه) در سخنانی در مقر حزب عدالت و توسعه به عملیات نظامی در شمال سوریه پرداخت و مدعی شد که ترکیه مصمم به مبارزه با «تروریسم» است.

به نوشته آناتولی، او گفت: «ترکیه برای از بین بردن تهدیدات اقدام کرده است؛ بسیاری از تهدیدات داخلی و خارجی ترکیه را در بر گرفته است؛ از تلاش برای کودتا تا حملاتی که از خارج مرزها صورت می گیرد».

اردوغان بدون اشاره به طرف خاصی، افزود: «آنها اقدام به ایجاد داعش در نزدیکی مرز ترکیه کردند و سپس گروهک های YPG را ایجاد کردند... آنها به تروریست ها سلاح و تجهیزات دادند و گمان می کردند که ترکیه برای مبارزه با تروریسم به سخن دیگران گوش می دهد.»

او با انتقاد صریح از کشورهایی که عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه را محکوم کرده اند، دولت عربستان سعودی را به باد انتقاد گرفت و گفت: «عربستان سعودی به جای انتقاد از ترکیه خود را در آیینه ببیند؛ چه کسی یمن را به این روز انداخته است؟»

اردوغان به دولت مصر نیز اشاره کرده و گفت که رئیس جمهور مصر به هیچ وجه حق سخن گفتن در این باره را ندارد؛ چرا که به گفته اردوغان او دموکراسی را در کشورش کشته است.

او همچنین گفت که کشورهای اروپایی عامل صدور داعش به ترکیه بودند.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha