قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۸۶۷۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

امام جمعه موقت اصفهان:

رفع مشکلات اقتصادی کشور در گرو استفاده از ظرفیت جوانان است

اصفهان - امام جمعه موقت اصفهان گفت: رفع مشکلات اقتصادی کشور در گرو استفاده از ظرفیت جوانان و نخبگان است و این امر همواره مورد تاکید رهبر معظم انقلاب نیز قرار دارد.

رفع مشکلات اقتصادی کشور در گرو استفاده از ظرفیت جوانان است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، حجت الاسلام مجتبی میردامادی در خطبه های این هفته نماز جمعه اصفهان با اشاره به اینکه در این دنیا همه چیزبه اراده الهی بستگی دارد، اظهار داشت: در قرآن کریم آمده است که خداوند به محض اینکه چیزی را بگوید موجود باش همان لحظه موجود می شود، بر این اساس کافی است تا خداوند یک لحظه اراده کند تا همه چیز در جهان ممکن شود همان گونه که اراده الهی اصحاب کهف را بیش از ۳۰۰ سال زنده نگه داشت.

وی با اشاره به اینکه توبه به معنای اظهار پشیمانی از اعمال گذشته است، بیان داشت: به یقین وقتی فردی از گذشته خود توبه کند درهای حکمت به روی وی باز می شود و گام گذاشتن در مسیری روشن را تجربه خواهد کرد.

انسان هر لحظه از زمان در معرض امتحان الهی قرار دارد

امام جمعه موقت اصفهان با اشاره به اینکه انسان هر لحظه از زمان در معرض امتحان الهی قرار دارد، بیان اشت: تمسک به تقوای الهی در زمینه های مختلف اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و غیره برای انسان راهگشا خواهد بود .

وی تاکید کرد: انسان درتمامی این مسیرها باید به رضای الهی فکر کند و از سیاست بازی و جناح بازی بپرهیزد تا از افتادن در دام گناه به ویژه گناه سیاسی مصون ودرامان باشد.

نیروهای مسلح ما از سپاه، بسیج و ارتش همه در خط ولایت فقیه حرکت می کنند

حجت الاسلام میردامادی با اشاره به اینکه نیروهای مسلح ما از سپاه، بسیج و ارتش همه در خط ولایت فقیه حرکت می کنند، ابراز داشت: کشور ایران سرشار از نیروهای نخبه و ظرفیت های غنی است که اگر از آنها به درستی استفاده شود به یقین با سرعتی باورنکردنی مسیر پیشرفت را در کشور طی می کنیم همان گونه که با وجود تحریم های کشورهای به اصطلاح پیشرفته در  طول ۲۰ روز سطح غنی سازی خود را به ۲۰ درصد رساندیم و دنیا را شگفت زده کردیم.

توان نظامی و قدرت دفاعی بی بدیل ایران با تکیه بر ظرفیت های داخلی به دست آمده است

وی با اشاره به توان نظامی و قدرت دفاعی بی بدیل ایران که با تکیه بر ظرفیت های داخلی به دست آمده است و توان خوب علمی ایران در دنیا ، تاکید کرد: برای رفع مشکلات اقتصادی کشور نیز باید به جای چشم داشتن به بیگانگان تنها به توانایی های خودمان اکتفا کنیم و از ظرفیت بی بدین نخبگان و استعدادهای جوانان در این راستا بهره ببریم و به یقین در این مسیر خداوند نیز با ما همراه خواهد بود.

امام جمعه موقت اصفهان تصریح با اشاره به اینکه جببه مقاومت با الگوگیری از ایران در دنیا شکل گرفته است به نوعی که تمام تاسیسات هسته ای اسراییل در تیررس موشک های حزب الله لبنان است، تاکید کرد: امروز قدرت نظامی ایران به اندازه ای است که همه دشمنان ایران به خوبی می دانند که در صورت کوچک ترین تجاوز به مرزهای کشورمان نابودی آنها حتمی است.

ظرفیت های علمی کشور ما برای ابرقدرت ها باورنکردنی است

وی با بیان اینکه امروز ظرفیت های علمی کشور ما نیز برای ابرقدرت ها باورنکردنی است، گفت: اسلام به فراگیری دانش اهمیت بسیار داده است چراکه دروازه نخست ورود به مسیر پیشرفت برای هر کشوری است.

حجت الاسلام  میردامادی  تصریح کرد: متاسفانه مسئولان ما به درستی با نخبگان رفتار نکردند و این  در حالی است که رفع مشکلات اقتصادی کشور در گرو استفاده از ظرفیت جوانان و نخبگان است و این امر مورد تاکید رهبر معظم انقلاب نیز هست.

اتکا و باور قول های کشورهای غربی هرگز به نفع ما نخواهد بود

حجت الاسلام  میردامادی با اشاره به اینکه اتکا و باور قول های کشورهای غربی هرگز به نفع ما نخواهد بود، گفت: استقلال یکی از مهم ترین شعارهای جمهوری اسلامی است و این اسقلال بدان معناست که به اندازه ای در همه زمینه ها مستقل وپیشرفته باشیم که هیچ تحریمی از سوی دنیای استکبار بر ما تاثیرگذار نباشد.

وی در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه این هفته اصفهان به شهادت آیت الله اشرفی اشاره و گفت: ایبشان در محراب نماز به شهادت رسید و به یقین شهادت به واقع شایسته این انسان وارسته و با تقوا بود.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha