قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۸۵۱۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

خروج واحد های صنعتی وزارت دفاع از تهران

رئیس ستاد کل نیرو های مسلح گفت: اقدامات ارتش، سپاه و نیروی انتظامی برای تامین امنیت محدوده پایتخت به خوبی در حال انجام است و امنیت، امروز تهران با ثبات و پایدار است.

خروج واحد های صنعتی وزارت دفاع از تهران

: سردار سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیرو های مسلح کشور امروز (پنج شنبه) در بازدید از پادگان حضرت، ولی عصر (عج) با گرامیداشت یاد و نام شهدای گردان حضرت رسول الله، چون شهید همت و کاظمی، گفت: گردان حضرت رسول الله تلاش زیادی برای امنیت تهران انجام داده که نمونه آن تامین امنیت یادبود رحلت امام خمینی (ره) است.

وی تصریح کرد: امنیت تهران مدیون گردان حضرت رسول الله است و تلاش آنان باعث آرامش مردم شده است ضمن آنکه ستاد نیرو های مسلح با نظارتی که بر تمامی نیروی های نظامی از ارتش، سپاه و نیروی انتظامی دارد به تامین امنیت کشور می پردازد.

رئیس ستاد کل نیرو های مسلح بیان کرد: ما طی چند روز گذشته جلسات متعددی با ارکان مختلف نظامی و انتظامی داشته ایم تا آخرین هماهنگی ها برای تامین امنیت کشور انجام شود.

سرلشکر باقری اضافه کرد: در این جلسه ارزیابی ها برای هماهنگی ها برای امنیت تهران بزرگ انجام شد.

وی گفت: امروز توفیق حضور در پادگان ولیعصر (عج) و سپاه محمد رسول الله که محل سپاه پاسداران است و شهدای بزرگی ازجمله شهید کاظمی، شهید همت و حاج احمد متوسلیان را به انقلاب تقدیم کرده است داشتم. این پادگان محل خاطرات نسل اول سپاه است.

رئیس ستادکل نیرو های مسلح خاطرنشان کرد: سپاه پاسداران کار تامین کلان امنیت تهران را به همراه قرارگاه ثارالله برعهده دارد که در قالب نواحی ۲۳ گانه و هشت هزار واحد بسیج سراسر تهران بزرگ کار های ارزشمندی را انجام داده است.

سرلشکر باقری اظهار داشت: نمونه بارز امنیت پایدار تهران را می توان تامین امنیت مراسم ارتحال حضرت امام خمینی (ره) و گرامیداشت مراسم ۲۲ بهمن در هر سال دانست که سپاه پاسداران در حمایت از نیروی انتظامی به خوبی تاکنون این کار را انجام داده است.

وی همچنین تاکید کرد: اقدامات بسیاری از قبیل محرومیت زدایی و کمک به مشکلات مردم طی دو سال اخیر در موضوع سیل و زلزله و کمک به محرومین توسط سپاه تهران بزرگ انجام شد که به حمدالله موفق بوده است.

رئیس ستادکل نیرو های مسلح تصریح کرد: طی ارزیابی هایی که در مجموعه نیرو های مسلح داشته ایم، اقدامات ارتش، سپاه و نیروی انتظامی برای تامین امنیت محدوده پایتخت به خوبی در حال انجام است و امنیت امروز تهران با ثبات و پایدار است.

سرلشکر باقری در مورد خروج واحد های نظامی و پادگان ها از کلان شهر ها نیز، گفت: این موضوع مصوبه مجلس بوده و ما به آن پایبند هستیم. طی سال های اخیر بسیاری از این اقدامات انجام گرفته و آنچه باقی مانده واحد های ستادی است. وجود ستاد ها در شهرها، چون در راستای انجام امور اداری محسوب می شود، طبق قانون است.

وی با بیان اینکه نیرو های مسلح طی چند سال اخیر واحد های صنعتی مجموعه وزارت دفاع را از محدوده تهران خارج کردند، گفت: بخش های باقی مانده که نوعا واحد های عملیاتی و اجرایی هستند نیز در حال مذاکره با شهرداری، استانداری و وزارت راه و شهرسازی هستند تا آخرین هماهنگی ها برای دریافت معوض زمین در حاشیه شهر و انتقال آن ها صورت پذیرد.

منبع فردا نیوز
ثبت نظرات
captcha