قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۸۵۱۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

روایت معاون دادستان کشور از حساب بانکی امواتی که در اختیار قاچاقچیان مواد مخدر است

معاون دادستان کل کشور گفت: در مناطق شرقی کشور به صورت تصادفی حساب هایی که موجودی بالایی داشت را مسدود کردیم، یکی از این حساب ها ۱۴ میلیارد تومان موجودی داشت و جالب بود یک نفر به دنبال اش نیامده است.

روایت معاون دادستان کشور از حساب  بانکی امواتی که در اختیار قاچاقچیان مواد مخدر است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از اصفهان، سعید عمرانی در نشست تخصصی آموزش و روش های شناسایی اموال قاچاقچیان مواد مخدر ویژه دست اندرکاران امر شناسایی استان اصفهان اظهار داشت: در رابطه با بنیان های مالی قاچاقچیان مواد مخدر با اینکه سال هاست از تصویب قانونش می گذرد در حال حاضر برای ما یک فرض و وجوب بیشتری پیدا کرده است.

معاون قضایی دادستان کل کشور در امور مبارزه با مواد مخدر و جرائم سازمان یافته اضافه کرد: دنیا با کنترل جریان های پولی، بسیاری از مفاسد را کنترل کرده است، یکی از دلایل پیوستن به Fatf همین بود، البته ما برای پیوستن به کنوانسیون های بین المللی ملاحظاتی داریم ولی در داخل باید از این تجربیات استفاده کرد.

وی با بیان اینکه اگر قانون جامع پولشویی را اجرا می کردیم بسیاری از پرونده ها وجود نداشت، تصریح کرد: با الحاق ماده ۴۵ به قانون مبارزه با مواد مخدر در حقیقت در بسیاری از بخش های مجازاتی کوتاه آمدیم، پس باید در حوزه شناسایی و اقدامات پیشگیرانه پخته تر عمل کنیم.

عمرانی ادامه داد: می ترسیم از روزی که قاچاقچیان مواد مخدر مانند آمریکای جنوبی با نفوذ خود بتوانند دادستان و مسؤولان را تعیین کنند.

معاون قضایی دادستان کل کشور در امور مبارزه با مواد مخدر و جرائم سازمان یافته با تأکید بر اینکه روش های شناسایی اموال قاچاقچیان مواد مخدر سخت نیست؛ تأکید کرد: هوش و درایت قاضی در این زمینه حرف اول را می زند، در مناطق شرقی کشور به صورت تصادفی حساب هایی که موجودی بالایی داشت را مسدود کردیم، یکی از این حساب ها ۱۴ میلیارد تومان موجودی داشت و جالب بود یک نفر به دنبال اش نیامده است.

وی افزود: با پیگیری مشخص شد این حساب متعلق به خانمی است که چند سال پیش فوت کرده است، و طی دو سال ۱۲۰ میلیارد تومان گردش داشته است که تمام گیرنده ها زنان خانه دار هستند، کدام قاضی نمی فهمد که پشت این قضیه قاچاق مواد مخدر است.

عمرانی خاطر نشان کرد: در شرایط جدید به جای نشستن پشت در برای تعقیب و مراقبت باید پشت سیستم نشست و وضعیت را کنترل کرد.

 معاون قضایی دادستان کل کشور در امور مبارزه با مواد مخدر و جرائم سازمان یافته بیان کرد: در چندین پرونده بدون اینکه اطلاعاتی درباره فعالیت مواد مخدر داشته باشیم با کنترل مالی توانستیم به باندهای بزرگ مواد مخدر برسیم، این کار هوش و ذکاوت را می خواهد، اگر اموال مشکوک را در ۷-۸ روز شناسایی کردیم می توان جلوگیری کرد در  غیر این صورت سریعاً جابه جا می شود.

وی اظهار کرد: جنگ با روش های گذشته فرسایشی شده است باید طرح جدید در انداخت، باید سراغ اموال قاچاقچیان برویم و همه دستگاه های ذی ربط باید پای کار باشند.

عمرانی خاطر نشان کرد: نگران این هستیم که اگر وضعیت منابع مالی قاچاقچیان مواد مخدر کنترل نشود به حوزه های خطرناک تر از جمله تروریسم سوق پیدا کند.

انتهای پیام/63060/ا 30/

 

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha