قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۸۵۰۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

موسوی لارگانی: دولت به جای حذف یارانه ها مانع قاچاق سوخت شود

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: جلوگیری از قاچاق سوخت، گازسوز کردن خودرو ها و تغییر سوخت کارخانجات می تواند جایگزین افزایش قیمت حامل های انرژی برای کاهش شدت مصرف شود.

موسوی لارگانی: دولت به جای حذف یارانه ها مانع قاچاق سوخت شود

: حجت الاسلام سیدناصر موسوی لارگانی با اشاره به جلسه غیرعلنی مجلس شورای اسلامی برای بررسی یارانه های پیدا و پنهان در اقتصاد کشور، گفت: دولت یازدهم و دوازدهم قانون هدفمندی یارانه ها را به درستی اجرا نکردند و همین موضوع موجب شد مشکلاتی در کشور ایجاد شود.

وی با بیان اینکه ۳۰ درصد جامعه، ۷۰ درصد کل انرژی کشور را مصرف می کنند، افزود: قرار بود قیمت واقعی انرژی را از این ۳۰ درصد گرفته و به اقشار محروم و نیازمند کمک کنیم، اما اقدام عملی از سوی دولت ها انجام نشد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار داشت: در بخش انرژی شامل سوخت، آب و برق دولت یارانه پنهان پرداخت می کند، حذف یارانه پنهان مستلزم افزایش قیمت حامل های انرژی و در نتیجه کالا های اساسی است که جامعه ظرفیت این موضوع را ندارد.

موسوی لارگانی تصریح کرد: باید جلوی قاچاق گرفته شود. ماشین ها گازسوز شود، در این صورت جلوی اتلاف انرژی گرفته می شود بنده مخالف افزایش قیمت حامل های انرژی هستم، اما متاسفانه مجلس دهم نشان داده است که تصمیمات غیرقابل پیش بینی می گیرد.

منبع فردا نیوز
ثبت نظرات
captcha