پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۸۵۰۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

هواشناسی: مازندران در فصل پاییز باران سیلابی ندارد

مدیرکل هواشناسی مازندران اعلام کرد: با توجه به کاهش دمای آب دریای خزر پیش بینی می شود مازندران برای فصل پاییز باران سیلابی نداشته باشد.

هواشناسی: مازندران در فصل پاییز باران سیلابی ندارد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، مدیرکل هواشناسی مازندران اعلام کرد: با توجه به کاهش دمای آب دریای خزر پیش بینی می شود مازندران برای فصل پاییز باران سیلابی نداشته باشد.

محمدرضا رضوی روز پنجشنبه به گفت: در حال حاضر آب دریای خزر حدود ۲۴ درجه است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش ۶ درجه ای دمای آب را داشته است.

وی ادامه داد : کاهش دمای آب ارتباط مستقیم با کاهش شدت بارش باران دارد، به صورتی که هرچه دمای آب افزایش یابد میزان بخار آب افزایش یافته و جریان های سرد شمالی را پرباران تر می کند.

مدیرکل هوشناسی مازندران با اشاره به اینکه اغلب جریان های بارانی فصل پاییز شمالی هستند، گفت: پیش بینی می شود با کاهش محسوس دمای سطح آب دریای خزر باران سیلابی نداشته باشیم.

البته رضوی افزود: این به معنی کم بارانی نیست و پیش بینی می شود برای فصل پیش رو بارش های متداوم و آرام را در سطح استان داشته باشیم که در ارتفاعات از شدت کمتری برخوردار است.

علاوه بر این وی درباره اخبار منتشر شده درباره سیلابی بودن فصل پاییز برای استان مازندران در فضای مجازی نیز گفت: این اخبار جنبه علمی نداشته و بهتر است مردم اخبار را از سایت های هواشناسی که به صورتی ساعتی بروزرسانی می شود پیگیری کنند.

آسمان مازندران هفته پیش رو دوهوا می شود

مدیرکل هواشناسی مازندران اعلام کرد: در هفته پیش رو آسمان مازندران به ترتیب با آفتاب و سپس باران همراه است و دمای هوا نیز به نسبت گرم و در روزهای بارانی خنک خواهد بود.

رضوی با اشاره به اینکه برای روز جمعه تا عصر شنبه شرایط جوی استان آرام و آسمان افتابی است ، افزود: اما از روز یکشنبه با نفوذ جریان سرد و بارشی ،کاهش محسوس دما و باران رگباری را خواهیم داشت.

مدیرکل هواشناسی مازندران با بیان اینکه داده های ماهواره ای خبر از کاهش شدت باران های پیش رو می دهند، گفت: روزهای بارانی پیش رو عادی و بدور از بارش رگباری است.

رضوی به دمای استان در هفته پیش رو اشاره کرد و گفت: دمای هوا در گرم ترین روزهای پیش رو به حدود ۳۰ درجه سانتیگراد و در روزهای بارانی با توجه به کاهش دما به حدود ۲۵ درجه خواهد رسید.

به گفته او در روزهای بارانی مردم با پدیده وزش باد نسبتا شدید روبرو خواهند بود و دریای خزر نیز در این مدت توفانی و برای فعالیت دریایی مناسب نخواهد بود.

مدیرکل هواشناسی مازندران همچنین از کاهش محسوس دمای برخی مناطق کوهستانی خبر داد و افزود: صبح امروز دمای شهر بلده به عنوان سرد ترین ایستگاه هواشناسی به حدود ۵ درجه سانتیگراد رسید.

وی گفت : پیش بینی می شود امروز در گرم ترین ساعت دمای مرکز استان به حدود ۳۰ درجه سانتیگراد برسد.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha