قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۸۴۵۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

دشت ورامین نیازمند تشکیل شرکت های نظام بندی آب و آبیاری است

فرماندار ورامین گفت: دشت ورامین نیازمند تشکیل شرکت های نظام بندی آب و آبیاری است تا وضعیت آب موجود در دشت، به طور حقیقی ارزیابی شود.

دشت ورامین نیازمند تشکیل شرکت های نظام بندی آب و آبیاری است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، حسین کاغذلو در نشست هماهنگی اجرای خط دوم انتقال پساب تصفیه خانه جنوب تهران اظهارداشت: با توجه به آنکه خط اول انتقال این طرح به دلیل عبور از مناطق مسکونی و شهری و کانال روباز مشکلات زیست محیطی و اجتماعی ایجاد کرد، فاز دوم از طریق لوله های سرپوشیده و خارج از حریم شهرها اجرا می شود تا مشکلات قبل نیز برطرف شود.

فرماندار ورامین با اشاره به مشکل کمبود آب در بخش کشاورزی دشت ورامین گفت: با اجرای فاز دوم این طرح بخش عمده مشکل کمبود آب کشاورزی این حوزه برطرف و بخشی از حق آبه محقق نشده ورامین از آب های جاری جبران می شود.

وی با اشاره به اینکه دولت برای جبران کمبود آب، طرح ملی خط دوم انتقال پساب تصفیه خانه جنوب تهران به شهرستان های دشت ورامین را در دستور کار قرار داد اظهارداشت: هدف از اجرای این طرح استفاده بهینه از آب در تعادل بخشی سفره های زیرزمینی، کاهش پدیده فرونشست و تأمین آب مورد نیاز بخش کشاورزی است.

کاغذلو تاکید کرد: اجرای این طرح صرفا برای تامین آب مورد نیاز بخش کشاورزی نیست چراکه این آب بخشی از حق آبه دشت ورامین از منابع آب های جاری را که طی سالهای اخیر اختصاص پیدا نکرده را جبران می کند.

وی تصریح کرد: دشت ورامین نیازمند تشکیل شرکت های نظام بندی آب و آبیاری است تا وضعیت آب موجود در دشت، به طور حقیقی ارزیابی شود و کشاورزان  بر اساس حق واقعی خود، نسبت به برداشت آب اقدام کنند.

انتهای پیام/د/ث30

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha