قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۸۴۵۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

بنیه اعتقادی مردم تقویت شود/ لزوم پیگیری اصل پیشگیری اجتماعی

فرمانده انتظامی لرستان گفت: بنیه اعتقادی مردم تقویت شود.

بنیه اعتقادی مردم تقویت شود/ لزوم پیگیری اصل پیشگیری اجتماعی

محمد مهدیان نسب در همایش ملی نقش معتمدین در راستای امنیت اجتماعی که در شهرستان دورود برگزار شد، به اعتیاد، اختلافات خانوادگی و تأثیر آن بر امنیت روانی جامعه اشاره کرد و پیامدهای روابط آسیب زا، بدحجابی و بدپوششی را از اثرات آسیب های اجتماعی برشمرد.

وی با بیان این مطلب که مواد مخدر یک معضل اجتماعی و خطری است بالقوه که همه خانواده ها را تهدید می کند، تصریح کرد: باید با عزم جمعی و با افزایش دانش و مهارت از بروز این پدیده خانمان سوز پیشگیری کنیم.

سردار مهدیان نسب در بخش دیگری از سخنان خود از خطرات عمیق و مخرب ماهواره در خانواده ها ابراز نگرانی کرد و ادامه داد: سلطه گران غربی با تکیه بر ابزار پیشرفته و رخنه در خانواده ها، در صدد گرفتن هویت و اعتقادات دینی و ملی شهروندان ما هستند.

فرمانده انتظامی لرستان در ادامه با تأکید بر اینکه هدف والای امر به معروف و نهی از منکر مقابله با ظلم است، افزود: بی حجابی و بدحجابی ظلم به جامعه است و مردم نباید نسبت به ظلم بی تفاوت باشند بلکه باید راه مقابله با ناهنجاری و آسیب های اجتماعی که همان اجرای تذکر زبانی است را پیدا کنند.

وی به بیان مفاهیم و ویژگی های اصلی جنگ نرم پرداخت و خاطرنشان کرد: تهدید از طریق شبکه های رایانه ای و مخابراتی از تاکتیک های این نوع جنگ است که رو به فزونی دارد.

مهدیان نسب با تبیین تروریسم سایبری و ابعاد گوناگون آن، از شبکه های اجتماعی به عنوان سربازان جدید نظام سلطه و استعمارگران یاد کرد و افزود: نقش معتمدین و متنفذین در کاهش آسیب ها وجرایم اجتماعی نقشی بی بدیل در این جبهه است.

فرمانده انتظامی لرستان با تأکید بر اینکه مسئولان و دست اندرکاران باید با هوشیاری تمام، پیامدهای شوم و عواقب ناگوار استفاده ناصحیح از شبکه های اجتماعی را برای سطوح مختلف جامعه تشریح کنند، اظهار کرد: تقویت بنیه اعتقادی و مذهبی مردم، مناسب ترین راه در برابر توطئه های دشمن در جنگ نرم است.

مهدیان نسب گفت: بهترین اقدام برای مصونیت در این هجمه نرم، تحقق اصل پیشگیری اجتماعی است که باید از سوی تمام دستگاه ها و سازمان ها به ویژه معتمدین و متنفذین با جدیت پیگیری شود.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha