قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۸۴۳۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

نگهداری از 1600 کودک در مهدهای کودک تحت نظارت بهزیستی در دماوند

رئیس اداره بهزیستی شهرستان دماوند از نگهداری هزار و 600 کودک در مهدهای کودک تحت نظارت سازمان بهزیستی در این شهرستان خبر داد.

نگهداری از 1600 کودک در مهدهای کودک تحت نظارت بهزیستی در دماوند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از دماوند، فاطمه خانزادی در نشست امور سالمندان که با حضور جمعی از مسؤولان در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: این نشست با هدف ساماندهی امور سالمندان، بهبود روش زندگی و ایجاد راهکارهای مناسب در امور سالمندان برگزار شد.

وی افزود: مصوبات و برنامه ریزی هایی در نشست قبلی در خصوص امور سالمندان داشتیم، اما تنها شبکه بهداشت و درمان دماوند پاسخگوی نامه های اداری بهزیستی در این خصوص بوده و برنامه ریزی های هماهنگی در این راستا داشت.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان دماوند ادامه داد: مصوبات دوره قبل شامل تکریم سالمندان بود که در این راستا، مسؤولان فرمانداری دماوند در روز جهانی سالمند در یک مرکز توانبخشی روزانه سالمندان در دماوند حضور یافتند.

خانزادی ادامه داد: با توجه به دستورالعمل و اهداف تأسیس بنیاد فرزانگان در دماوند، باید ادارات نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص تشکیل این بنیاد ارائه دهند، اما متأسفانه هیچ نامه ای از هیچ یک از ادارات دماوند در این خصوص دریافت نکردیم.

وی تصریح کرد: از دیگر مصوبات ما، فراخوان به سالمندان شهرستان دماوند از طریق مدعوین این نشست به جهت حضور در پایگاه و مراکز بهداشتی به جهت خدمت رسانی اعم از کنترل فشار خون، خطرسنجی، مشاوره تغدیه و روانشناسی بود که خوشبختانه توسط شبکه بهداشت و درمان دماوند اجرایی شد. 

رئیس اداره بهزیستی شهرستان دماوند خاطرنشان کرد: از دیگر مصوبات ما این بود که دستورالعمل شهر دوست دار سالمند به همه ادارات عضو ارسال شود تا پس از مطالعه، تصمیم گیری لازم انجام شود.

خانزادی بیان کرد: در این راستا دستورالعمل از طریق اداره بهزیستی دماوند به همه ادارات در این شهرستان ارسال شد، اما متأسفانه جوابیه ای در خصوص ارسال نشده است.

وی گفت: اداره بهزیستی دماوند متولی حمایت از سه هزار خانواده و به عبارتی، جمعیتی بالغ بر 15 هزار نفر در این شهرستان است و نقش مهمی در بحث آسیب های اجتماعی دارد. 

رئیس اداره بهزیستی شهرستان دماوند اضافه کرد: بهزیستی در مباحثی مانند ساماندهی معلولان، سالمندان و فرزندان بی سرپرست نقش مؤثری دارد، در این خصوص بالغ بر هزار و 600 کودک را در مهدهای کودک تحت نظارت سازمان بهزیستی در دماوند نگهداری می شوند.

خانزادی تأکید کرد: انتظار ما، همراهی و هماهنگی ادارات با بهزیستی در شهرستان دماوند است؛ در این خصوص اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دماوند، در بحث اشتغال و کارآفرینی برای بعضی از جامعه هدف بهزیستی اقدامات خوبی انجام داد.

وی اظهار داشت: جمعیت ایران رو به سالمندی است و در آینده نه چندان دور، بسیاری از افراد نیازهای ویژه ای خواهند داشت و در صورت نداشتن برنامه ای در این خصوص، در آینده دچار چالش خواهیم بود. 

انتهای پیام/۶۷۰۱۵/پ/ث40

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha