قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۸۴۱۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

۲ هزار واحد تک نفره زایمان در کشور راه اندازی شد

استان ها خراسان رضویسبزوار از آغاز اجرای طرح تحول سلامت تاکنون ۲ هزار واحد تک نفره زایمان با اتاق های خصوصی در کشور راه اندازی شده است.

۲ هزار واحد تک نفره زایمان در کشور راه اندازی شد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزشی پزشکی عصر چهارشنبه در بازدید از بیمارستان های شهرستان سبزوار به خبرنگاران گفت: از  برنامه های طرح تحول سلامت توسعه بخش های زایمانی و اتاق های زایمان ال.دی.آر (LDR) برای هر مادر باردار است.  
دکتر قاسم جان بابایی افزود: از آنچه در طرح تحول سلامت برای واحدهای اختصاصی زایمان پیش بینی شده تاکنون ۹۰ درصد به بهره برداری رسیده است.
وی با تاکید بر لزوم بهسازی مراکز درمانی کشور اظهار داشت: امسال ۴۰ بیمارستان در کشور به بهره برداری می رسد که برخی از آنها تجهیز و تکمیل شده  و مابقی تا پایان سال افتتاح می شود.  
دکتر جان بابایی گفت: با بهره برداری از این طرحها حدود ۶ هزار تخت بیمارستانی در حوزه بیمارستانهای  وابسته به دانشگاههای علوم پزشکی افزوده می شود.
وی با اشاره به تعداد تخت های بیمارستانی در کشور افزود: در این زمینه مشکل عمده توزیع تخت های بیمارستانی است بطوریکه در برخی شهرستانها نسبت تخت به بیمارستان از میانگین کشوری بیشتر و در برخی شهرها کمتر است.
وی اظهار داشت: ۲ طرح نیمه تمام بخش ال.دی.آر اتاق زایمان تک نفره و اورژانس بیمارستان واسعی این شهرستان در ردیف طرحهای طرح تحول سلامت است که تکمیل آن تسریع می شود.

دانشگاه علوم پزشکی سبزوار با ۶ بیمارستان تخصصی، ۸۵۰ تخت مصوب، ۲۸ مرکز بهداشتی درمانی و ۵۵ داروخانه دولتی و خصوصی با ۸۰ داروساز به ۶۰۰ هزار نفر جمعیت شهرستان های سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب و داروزن در غرب خراسان رضوی خدمات بهداشتی و درمانی ارائه می کند.

سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

۸۱۴۵/۷۴۹۵/۶۰۵۳

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha