قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۸۴۱۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

نماینده مجلس: کاهش ضریب خام فروشی در صنعت ضروری است

استان ها زنجانزنجان نماینده مردم ماهنشان و ایجرود در مجلس شورای اسلامی گفت: در صنعت دچار خام فروشی هستیم، دستگاه های متولی باید رصد کنند تا ضریب خام فروشی کم شود.

نماینده مجلس: کاهش ضریب خام فروشی در صنعت ضروری است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، مرتضی خاتمی روز چهارشنبه در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان که با حضور استاندار زنجان در شهرستان ایجرود برگزار شد، افزود: اگر بنا باشد ذخایر معدنی خود را با خام فروشی از بین ببریم، عایدی ناچیزی از آن نصیب جامعه خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: در زمینه بهره گیری از صنایع معدنی از بهره وری دور هستیم.
خاتمی در بخش دیگری از سخنان خود به دشمنی های استکبار  علیه نظام جمهوری اسلامی اشاره کرد و اظهار داشت: به برکت رهبری داهیانه رهبر معظم انقلاب و اتحاد ملت، مدیران و دولتمردان، جمهوری اسلامی عزتمندانه بر تارک کشورهای مستقل دنیا میدرخشد.
وی افزود: موضع گیریهای رئیس جمهوری در سازمان ملل همه قدرت ها و ابرقدرت ها را در منگنه و استیصال کامل سیاسی قرار داد.
نماینده مردم ماهنشان و ایجرود در مجلس گفت: ما می توانیم با سرلوحه قرار دادن اقتصاد مقاومتی، مشکل پاشنه آشیل اقتصاد کشور است را برطرف کرده و زمینه اقتصاد پویا و سرزنده را فراهم کنیم.
خاتمی با بیان اینکه واحدهای صنعتی استان نسبت به کشور از شرایط بهتری برخوردار هستند، افزود: با انسجام بین مدیران می توان بهره وری صنایع را بیش از پیش تقویت کرد.
وی به لزوم تقویت بخش کشاورزی در ایجرود تاکید کرد و ادامه داد: در ایجرود ناحیه گردشگری سد گلابر از ویژگی های ممتازی برخوردار است که اگر از سرمایه گذاران حمایت شود رونق گردشگری را برای منطقه در پی خواهد داشت.
خاتمی به سهم بالای مشاغل خانگی در رونق اقتصادی اشاره کرد و گفت: فرش بیدگینه ایجرود یک برند جهانی است ولی در بازار داخلی کمیاب است که می توان با تسهیلگری، زمینه پا گرفتن کارگاه های خرد و کلان برای تولید این فرش را فراهم کرد.
وی با بیا اینکه ضریب نفوذ تلفن ثابت در شهرستان ایجرود، ۳۵ درصد است، گفت: نارسایی هایی پیرامون تلفن همراه در این شهرستان وجود دارد که نیازمند پیگیری و رفع کاستی ها است. 
نماینده مردم ماهنشان و ایجرود در مجلس در بخش دیگری از سخنان خود به لزوم ارائه گزارش فصلی از سوی هیات مدیره شرکت صنایع کشاورزی و کود زنجان تاکید کرد و گفت: نباید فعالیت این شرکت به حال خود رها شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به ضرورت دایر کردن کلنیک ویژه در مرکز شهرستان ایجرود اشاره کرد و افزود: با راه اندلزی چتین مرکزی، تردد شهروندان به مرکز استان کاهش پیدا می کند.
۶۰۸۵/۳۰۸۸

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha