قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۸۴۰۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

در اختتامیه گردهمایی فناورانه صنعت خودرو صورت گرفت؛

انعقاد تفاهم نامه چهارجانبه با موضوع سرمایه گذاری در طرح های دانش بنیان صنعت خودرو

علم و فناوری فناوریتهران در آخرین روز از گردهمایی فناورانه صنعت خودرو، تفاهم نامه چهار جانبه ای میان صندوق نوآوری و شکوفایی، گروه صنعتی ایران خودرو، گروه خودکفایی دانش و فناوری فاطر…

انعقاد تفاهم نامه چهارجانبه با موضوع سرمایه گذاری در طرح های دانش بنیان صنعت خودرو

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به گزارش روز چهارشنبه صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، موضوع این تفاهم نامه دو ساله شامل همکاری در زمینه تامین مالی مورد نیاز برای توسعه و تجاری سازی فناوری های مرتبط با حوزه خودرو به ویژه از طریق صندوق کریمه یا ایجاد صندوق های پژوهش و فناوری جدید، همکاری در زمینه ارایه خدمات توانمندسازی و تجاری سازی فناوری به شرکت های دانش بنیان مرتبط شامل خدمات مشاوره و آموزش، توسعه بازار، اخذ استانداردها و گواهینامه ها می شود.

تعهدات صندوق نوآوری و شکوفایی در این تفاهم نامه شامل تسهیل خرید محصولات دانش بنیان برای شرکت ایران خودرو با ارایه تسهیلات لیزینگ و استصناع در چارچوب قوانین و ضوابط، کمک به تامین مالی شرکت های دانش بنیان مورد تایید ایران خودرو در قالب سرمایه در گردش، تسهیلات تولید صنعتی یا سایر تسهیلات در چارچوب قوانین و ضوابط می شود.

همچنین در گردهمایی سه روزه فناورانه صنعت خودرو با حضور معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی، مشاور وزیر صمت و مدیر کل دفتر صنایع خودرو و نیرو محرکه این وزارتخانه، ۲۲ تفاهم نامه میان شرکت مگاموتور و شرکت های دانش بنیان حاضر به ارزش ۶۵۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به امضاء رسید.

در ادامه نیز تفاهم نامه دیگری میان شرکت طراحی مهندسی و تامین قطعات ایران خودرو (ساپکو) با شرکت فناوری و مهندسی طیف زمین در خصوص طراحی سیستم خودروی متصل منعقد شد.

گردهمایی فناورانه صنایع، شرکت های دانش بنیان و استارتاپ های صنعت خودرو، ۱۵ تا ۱۷ مهرماه در محل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری برگزار شد.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha