پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۸۳۹۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

معتمدی در اولین جایزه ملی لجستیک و زنجیره تامین اعلام کرد

بازنگری برنامه درسی دانشگاه امیرکبیر برای ارتباط بیشتر با صنعت/افزایش قراردادهای صنعتی دانشگاه

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر، نوآوری، مهارت افزایی و افزایش قراردادهای پروژه ای را از جمله اهداف این دانشگاه برای ارتباط بیشتر با بخش صنعت عنوان کرد و گفت: برنامه درسی این دانشگاه برای مناسبات بیشتر دانشجویان با صنعت بازنگری می شود.

بازنگری برنامه درسی دانشگاه امیرکبیر برای ارتباط بیشتر با صنعت/افزایش قراردادهای صنعتی دانشگاه

دکتر سید احمد معتمدی در نخستین جایزه ملی لجستیک و زنجیره تامین افزود: بیش از یک سال پیش تفاهم نامه ای با وزارت صنعت، معدن و تجارت امضا شد، البته امضای تفاهم نامه خیلی ساده است، ولی به ثمر رسیدن آن کار سختی است.

وی یادآور شد: همه بخش های جامعه از خدمات لجستیک می توانند استفاده کنند. چند سال پیش تصور نمی شد که دانشگاه ها وارد این بخش شوند، ولی خوشحالیم که امروزه دانشگاه ها به خصوص دانشگاه صنعتی امیرکبیر به بخش صنعت وارد شده و خدمات خوبی ارائه داده است.

رئیس دانشگاه صنعتی امیر کبیر ادامه داد: برای اینکه ارتباط بین دانشگاه و صنعت افزایش یابد، باید از پروژه های موردی خارج شده و وارد موضوع رفع نیازهای صنعت و جامعه شود. بر همین اساس این دانشگاه هدف گذاری کرده است که ابتدا برنامه درسی بازنگری شود و دانشجویان و اساتید با مشکلات روز جامعه درگیر شوند.

معتمدی با تاکید بر اینکه افزایش قراردادهای صنعتی از جمله برنامه های دانشگاه است، افزود: با بخش های مختلف کشور قرارداد امضا شده و تلاش می کنیم توسط دانش این دانشگاه برای رفع نیازهای بخش های صنعت گام برداریم.

وی به فعالیت های این دانشگاه در بخش نوآوری اشاره کرد و گفت: دانشگاه صنعتی امیرکبیر با برنامه ریزی در این بخش بسیار موفق بوده تا آنجا که نوآوری این دانشگاه از ۱۵۰ مورد به ۳۰۰ مورد افزایش یافته است.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر در مورد فعالیت های این دانشگاه در بخش مهارت افزایی اظهار کرد: این موضوع علاوه بر این که سبب کمک به صنعت کشور می شود، سبب جذب دانشجو به بازار کار نیز می شود.

معتمدی خاطرنشان کرد: برقراری ارتباط دانشگاه با بخش های مختلف کشور می تواند جریان مستمری را در دانشگاه نهادینه کند و تربیت نیروی انسانی را به همراه بیاورد. زیرا این گونه حرکت ها ارتباط بیشتر صنعت و جامعه را به همراه خواهد آورد تا به رفع مشکلات صنعتی جامعه کمک شود.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha