قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۸۳۸۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

در نشست خبری سریال ترور خاموش مطرح شد:

ترور خاموش؛ تلخ با نور امید

فرهنگ تلویزیون و رادیوتهران تهیه کننده سریال «ترور خاموش» در نشست خبری این سریال گفت: «ترور خاموش» قصه تلخی داشت اما با همه این تفاسیر ما تلاش کردیم که نور امید در کار نمایان باشد، علاوه…

ترور خاموش؛ تلخ با نور امید

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، نشست خبری مجموعه ترور خاموش با حضور ابوالفضل صفری (تهیه کننده)، احمد معظمی (کارگردان)، پرویز فلاحی پور، سپیده خداوردی، رضا مولایی، امیرمحمد زند (بازیگران) و برخی دیگر از عوامل در سالن اداره کل روابط عمومی سازمان صدا و سیما برگزار شد.

ابوالفضل صفری (تهیه کننده) در ابتدای این نشست گفت: تاکنون سریال ترور خاموش بازخورد خوبی از مردم گرفته است. باید گفت حتی بیشتر از تصور ما از این سریال استقبال شد.
وی افزود: تراب نژاد نویسنده مجموعه امروز در این نشست حضور ندارد چون به شدت درگیر نگارش فیلمنامه دیگری است که قرار است من بسازم.

تهیه کننده ترور خاموش اظهار داشت: زمانی که تصمیم گرفتیم فیلمی در خصوص مواد مخدر بسازیم، برای شروع در ابتدا سریال های دیگر را با رویکرد مواد مخدر بررسی کردیم.
صفری خاطرنشان کرد: ترور خاموش همه سعی خود را کرد تا باورپذیر باشد. اما باور کنید که واقعا کار سختی بود و همکاری با سازمان های کشوری هم کاری سختر بود و باید گفت بسیار اذیت شدیم. ترور خاموش قصه تلخی داشت اما با همه این تفاسیر ما تلاش کردیم که نور امید در کار نمایان باشد. علاوه بر این اقتدار را هم می خواستیم نشان دهیم.

تهیه کننده این سریال با تاکید بر اینکه هیچکس در مقابل مواد مخدر نمی تواند بایستد و این خانواده است که باید بستری را فراهم کند تا این آسیب ها کاهش پیدا کند بیان کرد: این کار سال ۹۵ شروع شد و ما در این سالها سعی کردیم کاری روانه آنتن کنیم که بتواند به خانواده ها آگاهی دهد.

وی همچنین درباره سانسور در این سریال بیان کرد: سانسورهایی که انجام شد شاید در کلیت یک قسمت تلخ بود و می شد با تعدیل آن را پخش کرد.

مدیر گروه فیلم و سریال شبکه یک سیما نیز در این باره بیان کرد: ما به معظمی و صفری هم تذکر دادیم که از واژه سانسور استفاده نکنند. چون هر واژه یک بار معنایی با خود دارد. هر کاری بر اساس شرایط موجود و زمان پخش نیاز به اصلاحاتی دارد که انجام می شود.
غلامرضا الماسی افزود: حذفیات از سریال اتفاق مرسومی بوده و در تمام دنیا نیز به همین صورت است. این اتفاق بدیهی است. امیدوارم ما بتوانیم بحث رده سنی را عملیاتی کنیم تا بتوان این موضوع را بهتر مدیریت کرد. اینکه در خارج از کشور این اتفاق رسانه ای نمی شود، به این دلیل بوده که این موضوع جا افتاده و کارگردان حق ندارد اعتراضی به این موضوع کند.

معظمی نیز در این باره توضیحاتی ارائه داد و بیان کرد : تعاملات ما با تلویزیون به خوبی انجام می شود و باید بدانیم ما که در تلویزیون کار می کنیم باید چهارچوب این رسانه را در نظر بگیریم. چون قرارداد کار کردن در آن را قبول کردیم.
وی گفت: حالم خیلی خوب است، چون در تماس با مردم یک مورد منفی در مورد این سریال نداشته ام. مجموعه ترور خاموش دارای فیلمنامه سختی بود. چراکه دارای لوکیشین های زیادی بود و کمتر کارگردانی به سراغ ساخت چنین آثاری می رود. ترور خاموش از جمله کارهایی است که من در گذشته خود این مدل سبک را تجربه کرده بودم و تمام تلاش خودم را کردم تا به دور از کلیشه ها مجموعه ای درباره مواد مخدر را به تولید برسانیم.
او با اشاره به اینکه ستاد مبارزه با مواد مخدر باید در خانه و خانواده ها شکل بگیرد گفت: در ترور خاموش تمام تلاش خود را کردیم که کار خوبی را به تولید برسانیم و متفاوت از آثار قبلی که در این حوزه ساخته شده را روی آنتن تلویزیون ببریم که مردم با آن ارتباط برقرار کنند. کار ما هیچ حاشیه ای نداشت.
پرویز فلاحی پور نیز بیان کرد: یکی از نقدهای من به این کار موضوع، هوش پلیس است. چون همانقدر که پلیس باهوش است، باید طرف مقابل هم باهوش باشد و این نقد به کار را کاملا قبول داریم.
من به شخصه ۱۰۰ درصد از بازی خود راضی نیستم، ولی واکنش ها نسبت به مجموعه خیلی خوب بود. در ترور خاموش تمام تلاش خود را کردم که به لحاظ تحقیقی کار متفاوتی ارائه دهم و مثل کارهای قبلی نباشد. چراکه معتقدم هر آدمی بد بد نیست، خوبی هایی در این شخصیت وجود دارد.
وی خاطرنشان کرد: زمانی که شب دهم را کار کردیم، تلویزیون بودجه بیشتری داشت و ما وقت بیشتری برای کار روی شخصیت خود داشتیم. به عنوان مثال در شب دهم من تنها یک ماه فرصت داشتم تا روی نقشم کار کنم ولی کارهای دیگر تماس گرفته و می گویند که ۸ روز دیگر باید جلوی دوربین بروید.

رضا مولایی نیز گفت: آرزو می کنم که ای کاش فیلمنامه یک کار کامل باشد و بعد کار آغاز شود. این انفاق مختص به این سریال نبوده و در همه کارها به همین صورت است و ما به عنوان بازیگر و تیم تولید نیز می توانند اتفاق بهتری را رقم بزنند.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha