قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۸۳۷۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

آغاز عملیات اجرایی و بهره ‎برداری ۴ طرح بندری در بوشهر

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: در آیینی با حضور مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی و استاندار بوشهر، عملیات اجرایی و بهره برداری چهار طرح بندری بوشهر در آغاز شد.

آغاز عملیات اجرایی و بهره ‎برداری ۴ طرح بندری در بوشهر

به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر، سیاوش ارجمندزاده روز چهارشنبه در این آیین گفت: نیروگاه گازی برق ۴,۵ مگاواتی تعاونی کاربران با قابلیت توسعه به ۸.۵ مگاوات با ۱.۵ میلیون یور سرمایه گذاری ارزی و ۵۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری ریالی در تجهیزات داخلی از جمله طرح هایی است که مورد بهره برداری قرار گرفت.

وی بیان کرد: عمده هدف اجرا این طرح تامین برق مورد نیاز بندر و کمک به پایداری آن است که امکان خرید آن از طریق دیماند جدید امکان پذیر نبوده است.

ارجمندزاده ادامه داد: این نیروگاه همچنین می تواند در صورت کمبود برق در بوشهر تولید مازاد خود را به شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر عرضه کند.

وی اضافه کرد: لایروبی حوضچه دسترسی بندر محمد عامری و احداث دایک سنگی استحصال دومین طرحی بود که مورد بهره برداری قرار گرفت.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر بیان کرد: این پروژه ظرف مدت ۱۵ ماه و با ۸۴ میلیارد ریال اعتبار اجرایی شده است.

ارجمندزاده ادامه داد: در این پروژه عملیات لایروبی حوضچه بندر به حجم ۱۱۰ هزار متر مکعب و  احداث دایک سنگی استحصال با حجم مصالح ۷۰ هزار مترمکعب اجرایی شده است.

وی عنوان کرد: عملیات اجرایی اسکله شمع و عرشه بندر محمدعامری نیز به طول ۹۰ متر در این بندر آغاز شده که برآورد زمان اجرا آن ۱۸ ماه و با ۱۳۰ میلیارد ریال اعتبار است.

ارجمندزاده یادآور شد: طرح توسعه این بندر شامل اجرا اسکله شمع و عرشه بتنی به طول ۱۸۰ متر احداث مستحدثات، تاسیسات و تجهیزات خشکی در پسکرانه است که در ۲ فاز ۹۰ متری اجرا خواهد شد.

وی عنوان کرد: عملیات احداث اسکله شمع و عرشه به طول ۱۵۰ متر و دایک سنگی به طول ۴۷۰ در بندر تجاری بوالخیر تنگستان نیز ظرف مدت ۲۰ ماه و با ۲۵۲ میلیار ریال اعتبار عملیات اجرایی آن آغاز شد.

ارجمندزاده یادآور شد: طرح توسعه این بندر شامل اجرا اسکله شمع و عرشه بتنی به طول ۴۵۰ مترو احداث دایک سنگی به طول ۴۷۰ متر جهت تامین فضای خشکی در پسکرانه و همچنین احداث مستحدثات، تاسیسات، و تجهیزات خشکی در پسکرانه است که اجرا آن در سه فاز پیش بینی شده است.

گفتنی است، بندر عامری در چهار کیلومتری جنوب شهر دلوار شهرستان تنگستان واقع شده و بندر بوالخیر نیز ۲۷ کیلومتر شمال دلوار قرار دارد.

انتهای پیام 

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha