قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۷۲۱۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

معاون استاندارگیلان: املش برمبنای ظرفیت های روستایی، توسعه یابد

استان ها گیلان رشت معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گیلان با اشاره به ساختار روستا محور املش، تأکید کرد که توسعه متوازن در این شهرستان باید بر مبنای روستا محوری باشد.

معاون استاندارگیلان: املش برمبنای ظرفیت های روستایی، توسعه یابد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، آرش فرزام صفت عصر دوشنبه در کارگروه رفع موانع تولید شهرستان املش بیان کرد: لازم است تا با نگاهی کارآمد و هم افزایی مستمر ، شاخص برخورداری این شهرستان را به جایگاه واقعی خود نزدیک کنیم.

وی با بیان اینکه ساختار جمعیتی املش، روستا محور است که این امر شاخصه ای مثبت تلقی می شود، افزود: توسعه این شهرستان باید بر مبنای توسعه روستایی و با توجه به پتانسیل های موجود در آن اقلیم شکل بگیرد.

وی با تاکید بر لزوم ارائه برنامه های حوزه اشتغال از سوی جهادکشاورزی و میراث فرهنگی اظهار داشت: این شهرستان در محصول چای، فندق و مرکبات جایگاه ویژه ای نه تنها در استان بلکه در کشور دارد که می تواند وضعیت این جغرافیا را متحول کند.

فرزام صفت برخورداری از صنایع تبدیلی، بسته بندی و فرآوری در این شهرستان را یک ضرورت خواند و گفت: نباید نسبت به سرمایه ای که قابلیت تبدیل به ثروت دارد، بی تفاوت بود .

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری گیلان با بیان اینکه با جدیت پیگیر تحقق تسهیلات رونق تولید سال جاری هستیم، افزود: باتوجه به اینکه امسال، سال رونق تولید است انتظارات از سیستم بانکی دوچندان است و دولت در این خصوص سرفصل هایی از قبیل اشتغال پایدار روستایی، تسهیلات اشتغال فراگیر ،مشاغل خانگی، بند الف تبصره ۱۸ و تبصره ۱۶ نهادهای حمایتی را تعریف کرده و سعی ما براین است که بتوانیم از این محل واحدهایی که دچار مشکل هستند را به چرخه تولید برگردانیم. 

وی بر لزوم تعامل همه دستگاه های اجرایی در جهت توسعه شهرستان تاکید کرد و گفت:  آن دسته از بانک ها و دستگاه های اجرایی که نسبت به توسعه استان بی تفاوت هستند، باید تغییر رویه بدهند تا مجبور نباشیم آنها را به مردم معرفی کنیم.

در این جلسه مشکلات ۱۲ واحد تولیدی رسیدگی و تسهیلات ۴۵ واحد دیگر نیز مصوب و به بانک ها معرفی شد.

شهرستان املش با دو بخش مرکزی و رانکوه، در ۷۰ کیلومتری شرق مرکز استان گیلان واقع است.

۷۲۹۲/۲۰۰۷

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha