قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۷۱۶۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

در راستای کمک به معیشت جوامع محلی؛

صدور پروانه زنده گیری سهره طلایی با تور در همدان آغاز شد

همدان - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان از آغاز صدور پروانه زنده گیری سهره طلایی با تور طی سال جاری خبر داد.

صدور پروانه زنده گیری سهره طلایی با تور در همدان آغاز شد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، محسن جعفری نژاد ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران از آغاز صدور پروانه زنده گیری سهره طلایی با تور طی سال جاری خبر داد و اظهار کرد: در راستای حمایت از جوامع محلی که معیشت آنها به بهره برداری از حیات وحش وابسته است و با هدف جلب مشارکت آنها در راستای همکاری با حفاظت محیط زیست استان برای حفاظت و بهره برداری پایدار از اجزای تنوع زیستی با رعایت قوانین و مقررات صید و شکار این پروانه صادر می شود.

وی با اشاره به شرایط و ضوابط مندرج در دستور العمل صدور این پروانه اظهار کرد: مدت اعتبار پروانه از تاریخ صدور تا پایان بهمن ماه سال جاری بوده و پروانه صادره غیرقابل انتقال به غیر بوده و دارای عکس متقاضی است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان با بیان اینکه تعداد مجاز زنده گیری ۱۰ قطعه در هر سفر است، تصریح کرد: این پروانه تنها برای افرادی صادر می شود که از این طریق امرار معاش می کنند.

وی ادامه داد: پروانه انتفاعی زنده گیری سهره طلایی با تور فقط در محدوده شکارگاه های آزاد استان همدان برابر تقسیمات کشوری دارای اعتبار است و استفاده از سایر ادوات زنده گیری و روش ها ممنوع است.

جعفری نژاد یادآور شد: تعداد روزهای مجاز زنده گیری دو روز پایانی هفته (چهارشنبه و پنجشنبه) است.

وی خاطرنشان کرد: دارنده پروانه باید تعداد پرندگان زنده گیری شده در هر سفر و محل صید آنها را در مجموع طول فصل در قالب جدولی به اداره کل حفاظت محیط زیست همدان اعلام کند.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha