قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۷۱۴۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پاسخ سخنگوی وزارت خارجه به اتهامات بن سلمان علیه ایران

سخنگوی وزارت خارجه گفت: ۸ کشور عضو طرح صلح هرمز هستند که در سایه سازمان ملل به صلح کمک می کنند.

پاسخ سخنگوی وزارت خارجه به اتهامات بن سلمان علیه ایران

: سیدعباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان پیش از ظهر امروز(دوشنبه) در نشست خبری با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس و روز بزرگداشت فرماندهان جنگ و گرامیداشت مولانا اظهار داشت: مهم ترین تحول در زمینه سیاست خارجی برگزاری نشست مجمع عمومی سازمان ملل بود که هیئت ایرانی حضوری پررنگ داشت.

وی ادامه داد: آقای روحانی دیدارهای متعددی با شخصیت ها و گفتگوهایی با رسانه ها داشت و طرح ابتکار صلح هرمز را نیز ارائه کرد. ظریف نیز دیدارهای متعددی داشته و در کمیته های متعدد سازمان ملل حضور و سخنرانی کرد.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی کشورمان تصریح کرد: ظریف عصر امروز همراه با رئیس جمهور برای شرکت در نشست اوراسیا و گفتگو با مقامات کشورها و سران منطقه به ایروان پایتخت ارمنستان می رود.

موسوی با بیان اینکه جزئیات طرح ابتکار صلح هرمز به زودی اعلام می شود، گفت: باید بگویم که کشورهای عضو این طرح ۸ کشور بوده که در سایه سازمان ملل به صلح کمک می کنند.

وی افزود: اقدام یمنی ها در حمله علیه متجاوزین، یک اقدام متقابل بود و ایران از یمنی ها درمقابل تجاوز حمایت می کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: اتهامات عربستان و ولیعهد این کشور پوچ بوده و حتی خود آنها هم می دانند تنها راه حل برون رفت از این شرایط صلح و خروج متجاوزین از یمن است.

ادامه دارد...

منبع فردا نیوز
ثبت نظرات
captcha