قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۷۱۱۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

نماینده سابق مجلس: صلح هرمز دست بیگانگان را از منطقه کوتاه می کند

یک فعال سیاسی گفت: طرح موضوع ابتکار صلح هرمز و تشکیل یک هیئتی متشکل از کشورهای حاشیه ای هرمز به همه کشورهایی که حق نظارت و اداره بر مرزهای آبی و خاکی خود را دارند کمک می کند تا دست بیگانگان را از این محدوده کوتاه کنند.

نماینده سابق مجلس: صلح هرمز دست بیگانگان را از منطقه کوتاه می کند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، ابراهیم نکو ، در ارتباط با دستاوردهای سفر رئیس جمهور به نیویورک برای شرکت در اجلاس سالانه مجمع عمومی سازمان ملل، اظهار کرد: برخلاف برخی که انتقاداتی به سفر کردن رئیس جمهور دارند؛ من نگاه دیگری دارم. به نظر من  ایران امسال یک نوع حضور کم سابقه ، پررنگ و مقتدرانه ای در سازمان ملل داشت.

وی ادامه داد: هم رئیس جمهور و هم همراهان ایشان دیدارهای مهمی داشتند که در جهان دیپلماسی بسیار حایز اهمیت است. حضور رئیس جمهور ایران در سازمان ملل و دیپلماسی فعالانه ای که با روئسای جمهور و عالی رتبگان غربی و غیر غربی داشت در مقابل تلاش برخی کشورها برای منزوی کردن ایران بسیار مهم است؛ چرا که این حضور فعال، حقانیت جمهوری اسلامی ایران را به خوبی نمایان کرد.

این نماینده سابق مجلس شورای اسلامی سپس گفت: از سوی دیگر این حضور فعال اصلی ترین دفاع جمهوری اسلامی ایران از حق و حقوق مردم کشورش در مقابل تهدیدها و تحریم های آمریکایی ها بود .

وی با اشاره به ارایه طرح  صلح هرمز از سوی رئیس جمهور ایران گفت:  صلح هرمز و تشکیل یک هیئتی متشکل از کشورهای حاشیه ای هرمز به همه کشورهایی که حق نظارت و اداره بر مرزهای آبی و خاکی خود را دارند کمک می کند تا دست بیگانگان را از این محدوده کوتاه کنند.

 نکو سپس گفت: در این طرح نوین و مهم هشدارهایی نهفته است، که غربی ها حق دخالت در امور منطقه ای ما را ندارند. همچنین باید گفت این طرح هشداری به کشورهایی است که در منطقه هرمز منافع مشترک دارند ؛ در واقع به آن ها هشدار داده شد عمل و سیاست آنان نباید موجب حضور استکبار جهانی در منطقه ما بشود.

وی در پایان گفت: برخی ها در داخل کشور خودمان  احساس می کنند رئیس جمهور باید ادبیاتی همچون ادبیات چندش آور ترامپ را  می داشت؛ اما به نظرم روحانی هم شان و جایگاه ملت ایران را به نمایش گذاشت و هم تدبیر نظام جمهوری اسلامی ایران را به جهانیان نشان داد.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha