قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۷۱۰۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مدیر آکادمی تخصصی تیروکمان:

برای المپیک ۲۰۲۸ کمانداران مدال آور تربیت می کنیم

مدیر آکادمی تخصصی تیروکمان پس از افتتاح این آکادمی گفت: با راه اندازی این آکادمی سعی داریم تیروکمان را استانداردسازی و به صورت حرفه ای دنبال کنیم تا در آینده کمانداران قوی بویژه در رشته ریکرو تزریق تیم ملی کنیم.

برای المپیک ۲۰۲۸ کمانداران مدال آور تربیت می کنیم

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، بهرام ملکی پس از افتتاح آکادمی تخصصی تیروکمان ، افزود: نخستین آکادمی تخصصی تیروکمان در زمین شماره ۲ سایت تیروکمان تأسیس شده که هدف از راه اندازی این آکادمی تخصصی کردن و استانداردسازی رشته تیروکمان و توسعه آن است و این که در آینده کمانداران مطرح و قوی را به ویژه در رشته ریکرو تزریق تیم ملی کنیم.

وی گفت: در این آکادمی ضمن استعدادیابی به کمانداران آموزش های اصولی و استاندارد در رده های مختلف سنی ارائه می شود. البته این آکادمی مجهز به باشگاه بدنسازی و دستگاه های آنالیزور است و کمانداران پس از ثبت نام در آکادمی از نظر آمادگی بدنی توسط این دستگاه مورد ارزیابی قرار می گیرند که در این رشته امکان موفقیت دارند یا خیر؟ حتی تجهیزات کمانداران نیز توسط این دستگاه مورد سنجش و ارزیابی قرار می گیرد که اگر ایراداتی دارد مرتفع شود.

مدیر آکادمی تخصصی تیروکمان اضافه کرد: طی تفاهمنامه ای که بین فدراسیون و آکادمی تخصصی تیروکمان منعقد شده قرار است در این آکادمی به بحث استعدادیابی و نخبه پروری بپردازیم و سپس با شناسایی نخبه ها آنها را به مسابقات مختلف بین المللی اعزام و کم کم برای ورود به تیم ملی آماده کنیم. البته در حال حاصر کار را با مربیان داخلی دنبال می کنیم و در صورت نیاز از وجود مربیان خوب خارجی نیز بهره خواهیم گرفت.

ملکی همچنین با بیان این که آمادگی برگزاری مسابقات بین المللی در این آکادمی هستیم، تصریح کرد: یکی از اهدافی که در این آکادمی دنبال خواهیم کرد میزبانی مسابقات بین المللی در رده های سنی پایه و برگزاری اردوهای مشترک با سایر کشورهای صاحب نام در تیروکمان است. همچنین با ارتباط خوبی که با بخش های مختلف فدراسیون جهانی تیروکمان داریم پیگیر آن هستیم که از طریق این ارتباطات به توسعه این رشته کمک کنیم.

وی همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا امکان تربیت کمانداران در این آکادمی برای المپیک ۲۰۲۴ وجود دارد یا خیر؟ گفت: در این آکادمی ابتدا به دنبال استانداردسازی رشته تیروکمان هستیم و سپس استعدادیابی، تربیت و پرورش و آماده سازی کمانداران نخبه برای راهیابی به تیم ملی بویژه در رشته ریکرو خواهیم بود. البته اینکه بخواهیم در تیروکمان تحول بزرگی ایجاد کنیم و کماندارانی تربیت کنیم که در المپیک آینده حرفی برای گفتن داشته باشند به یک بازده زمانی ۱۰ تا ۱۵ سال است تا با سرمایه گذاری روی آنها و آموزش های تخصصی کمانداران خوبی را تربیت و وارد تیم ملی کنیم. بنابراین برای المپیک ۲۰۲۴ این هدف گذاری بعید به نظر می رسد اما برای ۲۰۲۸ امکان موفقیت زیاد است.

مدیر آکادمی تخصصی تیروکمان در پایان خاطرنشان کرد: یکی از مشکلات تیروکمان این است که استانداردسازی خوبی روی کمانداران از پایه صورت نگرفته و در یک برهه زمانی استعدادی پیدا شده و به خاطر عدم سرمایه گذاری متأسفانه رها شده است. هدف ما بر این است که چنین استعدادهایی را شناسایی و با سرمایه گذاری روی آنها بتوانیم تیروکمان ایران را به صورت حرفه ای در دنیا مطرح کنیم و در المپیک های آینده مدال آور باشیم.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha