قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۷۰۹۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، محمد کلافچی امروز در همدان با اشاره به نامگذاری روز 20 مهرماه به نام «حافظ» اظهار کرد: به مناسبت پاسداشت روز حافظ مراسمی در مجتمع شهید آوینی همدان برگزار می شود که تمام انجمن های شعر و ادب نیز دعوت هستند.

وی با بیان اینکه نهادهای فرهنگی شهر نیز دعوت شده اند بیان کرد: در مراسم روز حافظ ناصر مهدوی استاد دانشگاه تهران که مولوی پژوه و حافظ پژوه است نیز حضور خواهد یافت.

رئیس خانه شعر و ادب همدان از اهدای لوح سپاس به اساتیدی که در انجمن شرح غزل می کنند،خبر داد و گفت: در همدان انجمن های تخصصی شاهنامه خوانی، پروین اعتصامی، سعدی پژوهی و... هم وجود دارد که متاسفانه فعالیت خاصی ندارند و هر هفته 10 نفری دور هم جمع شده و شاهنامه خوانی و سعدی خوانی کوتاهی دارند.

وی با اشاره به اینکه انجمن حافظ خوانی یک انجمن آکادمیک است گفت: اعضای این انجمن اساتید مجربی هستند و در هر جلسه 70 تا 80 نفر شرکت کننده در آن حضور دارند.

کلافچی با تاکید بر اینکه فعالیت این انجمن به حدی است که خودجوش برای روز حافظ مراسم می گیرند افزود: اگر برای فردوسی و سعدی مراسمی گرفته نمی شود مسئولیت با روسای این انجمن هاست.

رئیس خانه شعر و ادب همدان با اشاره به اینکه بودجه ای برای انجمن ها در نظر گرفته نمی شود تصریح کرد: تامین بودجه برای انجمن و برنامه هایی چون «روز حافظ» مشکل است و ما از اسپانسرها استفاده می کنیم.

انتهای پیام/89003/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha