قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۷۰۸۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

آزادی۱۲۶زندانی جرائم غیرعمد کهگیلویه و بویراحمد/ وجود483زندانی جرائم غیرعمد

مدیرکل زندان های استان کهگیلویه و بویراحمد از آزادی۱۲۶زندانی جرائم غیرعمد این استان از ابتدای سالجاری تاکنون خبرداد.

آزادی۱۲۶زندانی جرائم غیرعمد کهگیلویه و بویراحمد/ وجود483زندانی جرائم غیرعمد

_ به نقل از روابط عمومی زندان های استان، اسماعیل جمیاری در هیئت امنای نشست ستاد دیه استان افزود: خوشبختانه با همکاری و همراهی اعضای ستاد دیه استان، خیرین و نیکوکاران، منابع استانی و کشوری ستاد دیه و نیز استفاده از تسهیلات بانک های عامل و … از ابتدای سالجاری تاکنون ۱۲۶زندانی جرائم غیرعمد استان با ترکیب ۱۱۸زندانی مرد و ۸ زندانی زن از زندان آزاد شده اند.

وی میزان کل بدهی افراد آزاد شده را بالغ بر ۲۷میلیارد تومان عنوان و اظهارکرد: با پیگیری و مداخله کمیته های صلح و سازش و دعوت از طرفین مبلغ ۱۹میلیارد تومان از شکات و طلب کاران تخفیف و رضایت اخذ شده و مابقی نیز از محل اعطای تسهیلات ارزان قیمت و کمک های بلاعوض تأمین و پرداخت شده است.

مدیرکل زندان های استان کهگیلویه و بویراحمد تعداد زندانیان جرائم غیرعمد زندان های استان را ۴۸۳نفر با ترکیب ۴۶۷نفر مرد و ۱۶نفر زن اعلام و خاطرنشان کرد: با تشکیل منظم جلسات، جلب کمک خیرین و همکاری و همراهی بانک های عامل زمینه آزادی بخشی از این زندانیان فراهم شود.

حسن نگین تاجی، رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد نیز با قدردانی از عملکرد خوب ستاد دیه خواستار شناسایی زندانیان بدهکار و نیازمند و استفاده از ظرفیت های قانونی همچون اعسار، تقسیط و دادن مهلت های قانونی در قالب مرخصی و رأی باز و تلاش برای جلب رضایت شکات شد.

وی آمار زندانیان غیرعمد را بیشتر از میانگین کشوری دانست و گفت: مدیرکل زندان های استان با ارائه مستمر آمارها و ارتباط و تعامل با حوزه های قضایی در جهت استخلاص این دسته از زندانیان جلسات مشترکی تشکیل و از تمام ظرفیت ها استفاده کند.

نگین تاجی همچنین توجه ویژه به معیشت خانواده زندانیان و ایجاد زمینه اشتغال زندانیان آزاد شده را در کاهش آسیب های اجتماعی اثرگذار دانست و اظهار امیدواری کرد تا با تشکیل کارگروه های تخصصی ورودی زندان ها کنترل تا کاهش هدفمند جمعیت کیفری محقق شود.

احمدی، مدیرعامل ستاد دیه استان کهگیلویه و بویراحمد با طرح ۳۷پرونده از زندانیان جرائم غیرعمد وضعیت فردی، اجتماعی و معیشتی آنان و نیز نحوه و چگونگی کمک به آنان را مطرح کرد.

گفتنی است که رئوف، مدیرکل صدا و سیما، غفاری مدیرکل امور مالیاتی و دکتر مبشری مدیرکل کمیته امداد امام(ره) از اعضای هیئت امنای ستاد دیه استان آمادگی خود را برای هرگونه کمک و مساعدت و همراهی اعلام کردند.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha