قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۷۰۶۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

سنا راهی برای گریز از تحقیقات استیضاح ندارد

یک دستیار جمهوری خواه رهبری سنا تاکید کرد، چنانچه مجلس نمایندگان آمریکا به نفع اتهامات رسمی عیه دونالد ترامپ رای دهد، هیچ راهی نیست که سنا از ارائه مفاد استیضاح علیه رئیس جمهوری آمریکا خودداری کند.

سنا راهی برای گریز از تحقیقات استیضاح ندارد

به نقل از شبکه خبری بلومبرگ، براساس قوانین آمریکا، نقش مجلس نمایندگان آمریکا بررسی مفاد استیضاح علیه شخص _در این مورد، رئیس جمهوری آمریکا- است. چنانچه این امر تایید شود، بعد سنای آمریکا بررسی می کند که آیا آن شخص از مقامش عزل شود یا خیر.

این دستیار درباره آنچه احتمالا در سنا رخ خواهد داد، گفت این نهاد تحت رهبری جمهوری خواهان و رهبرش سناتور میچ مک کانل، نمی توانند به سادگی نتیجه بررسی مجلس نمایندگان آمریکا را که دست اکثریت دموکرات هاست، نادیده بگیرند و کاری صورت ندهند؛ آن طور که برخی از گزارش ها حکایت دارد.

این مقام در سنای آمریکا گفت، قوانین استیضاح در این مورد مشخص است و سوالات در گذشته پرسیده شده و پاسخ داده شده است. بر این اساس، "قوانین و فرایندها بر برپایی فوری هرگونه دادگاه استیضاح در سنای ایالات متحده آمریکا تاکید دارند."

نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا دموکرات های این مجلس را در مسیر استیضاح دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا قرار داده است. این پرونده حول اتهامات ترامپ برای دسترسی نامناسب به اطلاعات از طریق یک رهبر خارجی –رئیس جمهوری اوکراین- برای تحقیق درباره یک رقیب سیاسی –جو بایدن دموکرات- متمرکز است.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha