قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۷۰۶۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

افتتاح شیر هیدرانت در آتش نشانی دهدشت/ انجام 300 مورد عملیات اطفاء حریق

به مناسبت روز آتش نشانی با حضور جمعی از مسئولان شیر هیدرانت آتش نشانی دهدشت افتتاح شد.

افتتاح شیر هیدرانت در آتش نشانی دهدشت/ انجام 300 مورد عملیات اطفاء حریق

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، ماه روز آتش نشانی، امام جمعه دهدشت، فرماندار، شهردار و اعضای شورا و جمعی از مسئولین با حضور در آتش نشانی، این روز را به پرسنل آتش نشانی تبریک گفتند.

حجت الاسلام سید نصیر حسینی در این آیین ضمن تشکر و تبریک به آتش نشانان افزود: فعالیت ها و فداکاری های شما بسیاری از مشکلات را برطرف نموده است.

امام جمعه دهدشت با بیان اینکه در برخی آتش سوزی های مشکلاتی به وجود می آید، گفت: نیاز است فرماندار و شهرداری نواقصات آتش نشانی را برطرف کنند.

وی از آتش نشانان که به موقع و با سرعت آتش سوزی ها را مهار کردند تقدیر و تشکر کرد.

علیرضا اتابک، فرماندار شهرستان کهگیلویه در ادامه ضمن تبریک این روز گفت: در وهله اول آتش نشانی ما باید ایمن باشد تا شهر بدون حادثه داشته باشیم.

وی آتش نشانی را یک علم عنوان و تصریح کرد: شهرداری باید آتش نشانی را مجهز به تیم کارشناسی مجرب کند که در حوادثات بازخوردهای علمی داشته باشند.

در ادامه شهردار دهدشت از اضافه شدن نیروهای جوان به آتش نشانی خبر داد و افزود: نیروهایی که فعالیت می کنند باید تبحر، و توان فیزیکی بالا داشته باشند.

برخه، نارسایی های آتش نشانی را یادآور شد و با بیان اینکه قدمت ماشین آن بالای 35 سال است، خواستار مساعدت فرمانداری و استانداری در این زمینه شد.

زین العابدین بالوایه، رییس شورای شهر دهدشت هم در این دیدار از اختصاص یک میلیارد تومان برای خرید ماشین آتش نشانی دهدشت خبر داد و اظهارکرد: این اعتبار در بودجه 98 پیش بینی شده و امیدواریم تا آخر امسال این دستگاه خریداری و به مردم خدمت نماییم.

در ادامه کریم پیروزی، مسئول آتش نشانی دهدشت با بیان اینکه ما حتی روستاهای 10 کیلومتری دهدشت را پوشش می دهیم، گفت: برای اقدام سریعتر، شهر دهدشت نیاز به چند ایستگاه آتش نشانی دارد.

وی اظهار کرد: طی یکسال اخیر بالغ بر 300 مورد اطفاء حریق انجام شده است.

پیروزی با بیان اینکه یک میلیارد تومان از طریق استانداری و 500 میلیون تومان از طریق ستاد بحران برای ماشین و سایر تجهیزات آتش نشانی مصوب شده است، اظهار کردیم، امیدواریم هر چه سریعتر این اعتبارات جذب تا مشکلات کمتر شود.

وی افتتاح شیر هیدرانت را یک مزیت مهم برای آتش نشانی دانست و بیان کرد: به هنگام آتش سوزی ثانیه ها مهم هستند که با افتتاح این شیر دسترسی سریع به آب خواهیم داشت و کمتر از سه دقیقه مخزن پر خواهد شد و این در حالی است که قبلا به وسیله چاه و 10 دقیقه زمان برای پر کردن مخزن نیاز بود.

پیروزی تصریح کرد: از دیگر مزیت های این شیر این است که خانه های اطراف تا 100 متر را بدون حضور به ماشین آنش نشانی پوشش میدهد.

موسسه مطالعه و خلاقیت کودک و نوجوان دهدشت، با حضور در آتش نشانی این روز را به آتش نشانان تبریک گفتند.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha