قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۷۰۵۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

بعد از حضور زنان؛

سورپرایز دوم برای فوتبالی ها در بازی ایران و کامبوج

ورزش فوتبالتهران بدنبال قطعی شدن حضور زنان در ورزشگاه برای تماشای دیدار تیم های ملی ایران و کامبوج در انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲، فدراسیون فوتبال قرار است از دومین سورپرایز خود در…

سورپرایز دوم برای فوتبالی ها در بازی ایران و کامبوج

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، روز گذشته بود که صفحه رسمی فدراسیون فوتبال پستی را منتشر کرد و در آن از یک اتفاق جدید که به زودی قرار است رخ بدهد؛ خبر داد. از شواهد و قرائن و ویدئوی منتشر شده مشخص بود که گویا قرار است بعد از مدت ها، سرانجام لوگو یا نشان فدراسیون فوتبال ایران پس از حدود ۲ دهه، تغییر کند. لوگویی که سال ها بود انتقادات زیادی را متوجه خود می دید و مشخص نبود با چه متر و معیاری برگزیده شده حالا آخرین روزهای خود را سپری می کند و به زودی از سر در فدراسیون فوتبال و پیراهن تیم ملی فوتبال ایران پایین کشیده و حذف می شود.

وعده تاج عملی شد؛ فدراسیون پس از چهار ماه به نتیجه رسید

اردیبهشت ماه امسال فدراسیون فوتبال تصمیم گرفت به طور جدی برای تغییر نشان فدراسیون وارد عمل شود. اتفاقی که مهدی تاج چند ماه قبل تر وعده اش را داده بود. او در گفت وگویی اعلام کرد بعد از جام ملت ها و پس از شروع همکاری با یک برند جدید برای تولید لباس های تیم ملی، کارگروهی برای تغییر لوگو به وجود می آید. در همین راستا فراخوانی از طریق سایت رسمی فدراسیون فوتبال منتشر شد تا علاقمندان طرح های پیشنهادی خود را تا پایان اردیبهشت ماه به فدراسیون فوتبال ارسال کنند. دپارتمان بازاریابی فدراسیون از کلیه اساتید، طراحان، هنرمندان حوزه گرافیک، هنرجویان و علاقمندان به شرکت در این فراخوان، دعوت کرد تا طرح پیشنهادی خود را به این نهاد بفرستند. ضمن اینکه مقرر شد به بهترین طرح ارسالی و انتخابی توسط فدراسیون فوتبال جوایز نفیسی اهدا شود. حالا بعد از حدود چهار ماه گویا فدراسیون نشینان به یک طرح مناسب رسیده اند و قرار است به زودی از آن رونمایی کنند.

سوپرایز بزرگ در بازی ایران و کامبوج

طبق شنیده ها مراسم رونمایی نشان جدید فدراسیون در بازی با کامبوج در چارچوب رقابت های انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و جام ملت های ۲۰۲۳ چین، روز ۱۸ مهرماه خواهد بود. به عبارت دیگر بعد از حضور بانوان، رونمایی از لوگوی جدید فدراسیون فوتبال دومین سورپرایز جدال با کامبوج خواهد بود. البته باید به این مساله هم اشاره کرد که زمان حک شدن لوگوی جدید روی لباس تیم ملی هنوز مشخص نیست و چون پارت اول لباس های آل اشپورت به دست فدراسیون فوتبال ایران رسیده، باید برای پارت بعدی شاهد نقش بستن لوگوی جدید در لباس تیم ملی باشیم.

نشان های قبلی فدراسیون فوتبال ایران

فدراسیون فوتبال ایران در سال ۱۹۲۰ تاسیس شد و نماد اولیه آن یک طرح کاملا گرافیکی بود. این طرح از سه عنصر ساخته شده بود. شکل کلی داخل قاب یک "ف" فارسی بود که به شکل منحنی در پایین قاب قرار گرفته بود و یک مضمون کاملا ایرانی داشت. نقطه "ف" نیز به یک «F» انگلیسی و یک توپ فوتبال تقسیم شده بود. این قاب و تلفیق دایره و مربع یک احساس مدرن و جهانی را از این لوگو متبادر می کرد. در لوگوی جدید اما، فرم و قاب اصلی حفظ شده بود، اما عناصر گرافیکی حذف شده و به جای آن نقش توپ فوتبال و پرچم با عناوین فارسی و انگلیسی قرار داده شد.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha