قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۷۰۳۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

امروز یکشنبه؛

خانه طبیعت گردی و تشکل های مردم نهاد میراث فرهنگی لرستان افتتاح شد

خرم آباد- خانه طبیعت گردی و تشکل های مردم نهاد حوزه میراث فرهنگی لرستان امروز افتتاح شد.

خانه طبیعت گردی و تشکل های مردم نهاد میراث فرهنگی لرستان افتتاح شد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین،  خانه طبیعت گردی و تشکل های مردم نهاد اداره کل میراث فرهنگی لرستان در عمارت تاریخی میرملاس خرم آباد با حضور معاون سیاسی، امنیتی استانداری لرستان، تشکل های مردم نهاد استان و جمعی از کارکنان این اداره کل افتتاح شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان در حاشیه این مراسم ضمن تبریک روز جهانی جهانگردی و هفته گردشگری گفت: تشکل ها از جنس مردم و پل ارتباطی مردم و مسئولین هستند و باید تلاش کنیم که تشکل های مردم نهاد را در چارچوب مناسب توسعه دهیم چرا که توسعه تشکل ها توسعه جامعه را در پی دارد.

محمود ثمینی با اشاره به اینکه تشکل ها تسهیل گران اجتماعی هستند، بیان داشت: دولت باید مراودات خود را با تشکل های مردم نهاد افزایش دهد، با افزایش ارتباطات تبیین بهتری میان مجموعه دولت و تشکل ها ایجاد  می شود و برآیند آن نیز همراه کردن دولت و مردم است که در این راستا تشکل های مردم نهاد نقش اساسی دارند.

وی افزود : با توجه به اصل ۴۴ قانون اساسی که بر برون سپاری و خصوصی سازی تأکید دارد، تشکل های غیر دولتی می توانند هم تخصص های خود را آموزش دهند و هم با تشکیل اتاق فکر، مشاورین خوبی برای دولت باشند و در نهایت با فراهم کردن شرایط، گردشگری را توسعه داد و تجاری سازی کرد.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان هم در این مراسم سازمان های مردم نهاد را بازوان توانمند دستگاههای اجرایی دانست و گفت: در راستای استفاده از تفکر، دانش و انگیزه بالای سازمان های مردم نهاد عمارت تاریخی میرملاس خرم آباد را به خانه تشکل های مردم نهاد و خانه طبیعت گردی استان اختصاص دادیم.

سید امین قاسمی ابراز امیدواری کرد که با برگزاری جلسات منظم تشکل ها در این خانه، شاهد تعامل و همفکری بیشتر در راستای حفاظت آثار تاریخی فرهنگی، توسعه صنعت گردشگری و ترویج صنایع دستی استان لرستان باشیم.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha