قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۷۰۲۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

آخرین مهلت تقسیط بدهی عوارض آزادراهی

مالکان خودرو های پلاک عمومی تا ۲۰ مهر مهلت دارند با مراجعه به کیوسک های اطلاع رسانی در آزادراه های تحت پوشش طرح پرداخت الکترونیکی عوارض آزادراهی یا ترمینال های مسافربری و پایانه های باربری نسبت به قسط بندی بدهی عوارض آزادراهی اقدام کنند.

آخرین مهلت تقسیط بدهی عوارض آزادراهی

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، خبرگزاری تسنیم: از زمان آغاز به کار طرح پرداخت الکترونیکی عوارض آزادراهی، نرخ عوارض خودرو های پلاک عمومی ترددکننده در آزادراه های تحت پوشش این طرح، اعلام نشده بود و مالکان این خودرو ها عوارض تردد خود را پرداخت نکرده بودند.

اما این به معنای معافیت این خودرو ها از پرداخت عوارض آزادراهی نیست و با اعلام مبلغ عوارض خودرو های پلاک عمومی در روز های اخیر، مالکان آن ها نیز باید مانند سایر خودرو ها بر اساس ضوابط تعیین شده عوارض آزادراهی خود را پرداخت کنند. با این حال با مشخص شدن میزان بدهی عوارض شش ماهه خودرو های پلاک عمومی، لازم نیست مالکان این خودرو ها عوارض انباشته شده خود را به صورت یکجا پرداخت کنند، چون امکانی فراهم شدهتا مالکن این خودرو ها بدهی خود را در چند قسط پرداخت کنند.

بر اساس اعلام مجری طرح پرداخت الکترونیکی عوارض آزادراهی، کاربران خودرو های پلاک عمومی می توانند با مراجعه به کیوسک های اطلاع رسانی و پرداخت آنی رو مستقر در آزادراه های تحت پوشش این طرح و همچنین پایانه های مسافربری آزادی و بیهقی در شهر تهران، نسبت به تقسیط بدهی عوارض آزادراهی خود اقدام کنند.

به زودی امکان تقسیط بدهی در سایر ترمینال های مسافربری و پایانه های باربری و همچنین برخی از اپلیکیشن های پرداخت عوارض آزادراهی نیز فراهم خواهد شد.

خودرو های «پلاک عمومی» ترددکننده در آزادرا های تحت پوشش طرح پرداخت الکترونیکی عوارض آزادراهی تا «۲۰ مهرماه» مهلت دارند تا برای استفاده از فرصت قسط بندی بدهی عوارض آزادراهی خود اقدام کنند. کاربران این خودرو ها می توانند با در دست داشتن کارت خودروی خود و مراجعه به کیوسک های اطلاع رسانی و پرداخت مستقر در آزادراه های تحت پوشش این طرح یا ترمینال های مسافربری و پایانه های باربری، ضمن استعلام میزان عوارض آزادراهی انباشته شده خود، با پرداخت ۲۰ درصد از آن و ۵ درصد شارژ جاری، مابقی بدهی خود را به صورت بازپرداخت ۴ ماهه، قسط بندی کنند.

از این پس مالکان خودرو های پلاک عمومی نیز همانند سایر خودرو ها می توانند با کمک یکی از شیوه های پرداخت الکترونیکی عوارض آزادراهی از جمله: برنامه های موبایلی (اپلیکیشن)، کسر مستقیم از حساب بانکی، تگ، آنی روکارت، کد دستوری USSD، خودپرداز، کارت خوان، عضویت در فهرست مشتریان دائمی سازمان ها و پرداخت سازمانی، عوارض آزادراهی خودروی خود را پرداخت کنند.

طرح پرداخت الکترونیکی عوارض آزادراهی از ۲۸ اسفندماه سال گذشته، چهار آزادراه تهران-قم، تهران-ساوه، کرج-قزوین و قزوین–زنجان به سامانه اخذ الکترونیکی عوارض آزادراهی مجهز شده اند و با حذف باجه های دریافت نقدی، عوارض خودرو های تردد کننده در آن ها به صورت الکترونیکی دریافت می شود. قرار است به زودی یازده آزادراه دیگر کشور نیز به طرح پرداخت الکترونیکی عوارض آزادراهی اضافه خواهند شد و دریافت عوارض در آن¬ها تنها به صورت الکترونیکی انجام خواهد شد.

منبع فردا نیوز
ثبت نظرات
captcha