قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۶۹۸۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

وجود خطرات همیشگی با نبود خودرو آتش نشانی در قوشچی

نبود خودروی آتش نشانی در قوشچی مرکز بخش انزل، گاه و بی گاه سبب خسارات بعضا جبران ناپذیری شده و مسوولان امر باید در این رابطه اقدامات لازم را انجام دهند.

وجود خطرات همیشگی با نبود خودرو آتش نشانی در قوشچی

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از ارومیه، در طول شبانه روز ممکن است اتفاقات بسیاری نظیر آتش سوزی، ریزش سقف منزلی، افتادن شخصی در چاه و نمونه هایی نظیر رخ دهد که در وهله نخست، بی شک مراکز آتش نشانی هستند که 24 ساعته فعال و گوش به زنگ بوده و همچنین زمان و تجهیزات آتش نشانی مهم ترین فاکتور موجود است که می تواند در نجات جان و مال انسان ها در این شرایط نقش حیاتی داشته باشد.

اگر تجهیزات و نیروی انسانی مراکز آتش نشانی مجهز نباشد خسارات فراوانی را به دنبال خواهد داشت که با آتش سوزی روستای گولان بخش انزل ارومیه بار دیگر به این نتیجه رسیدیم که نبود امکانات کافی خسارات بسیار زیادی را به مردم این منطقه وارد کرد که در این خصوص با مسوولان و مردم منطقه مصاحبه ای داشته ایم که در پی آمد است.

 شهردار قوشچی با اشاره به آتش سوزی مراتع گولان و کمبود تجهیزات برای اطفای حریق اظهار کرد: هفته گذشته یک آتش سوزی بر اثر بی احتیاطی و سوزاندن تایر توسط یک دورگرد در مقابل پادگان قوشچی سبب آتش گرفتن مراتع منطقه گولان شد.

محمد امانی افزود: این آتش سوزی که از ساعت ۱۴ بعد از ظهر آغاز شده بود به علت وزش باد شدید، مراتع غنی، دیر رسیدن آتش نشانان به علت اطفای حریق در مکان دیگر و نیز کمبود ماشین آتش نشانی به سرعت گسترش یافت و حتی چندین خانه را نیز طعمه حریق کرد.

شهردار قوشچی بیان کرد: به دلیل وسعت حریق و همچنین آتش گرفتن علفزار زمین متروکه کنار پادگان و کمبود ماشین آتش نشانی سبب خسارات فراوانی به کشاورزان منطقه شد.

وی تصریح کرد: در منطقه انزل دو دستگاه خودروی آتش نشانی وجود دارد که یکی از این خودروها فرسوده شده و چندین ماه است که برای تعمیر به آتش نشانی ارومیه منتقل شده است و با وجود پیگیری های انجام شده، تاکنون نتوانستیم خودرو را از سازمان آتش نشانی ارومیه تحویل گرفته و این منطقه با کمبود در این زمینه مواجه است.

تحویل خودروی آتش نشانی منطقه قوشچی در صورت پرداخت هزینه

ابراهیم شاد قوشچی در خصوص عدم تحویل خودروی آتش نشانی منطقه قوشچی به گفت: تعمیر و نگهداری تجهیزات آتش نشانی هر منطقه بر عهده خود آن منطقه است و آتش تشانی ارومیه نیز هیچ وظیفه ای در قبال تعمیر آن ندارد.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهرداری ارومیه افزود: خودروی آتش نشانی منطقه قوشچی که از چند ماه پیش برای تعمیر به ارومیه منتقل شده، به دلیل عدم پرداخت هزینه تحویل داده نشده است که با رایزنی هایی که با نماینده ارومیه شده، قرار شد این نماینده هزینه تعمیر خودروی آتش نشانی را پرداخت کند که در صورت پرداخت هزینه خودروی آتش نشانی، تعمیر و تحویل سازمان آتش نشانی قوشچی می شود.

تمام زندگیم به علت دیر رسیدن آتشنشانان طعمه حریق شد

یکی از اهالی گولان منطقه انزل گفت: ظهر روز دوشنبه هفته قبل به یک باره خانه و علوفه های جمع آوری شده به علت آتش گرفتن علفزار های کنار خیابان طعمه حریق شدند و تمام زندگیمان به علت دیر رسیدن آتش نشانان در آتش سوخت و هیچ کاری از دستمان برنیابد.

وی بیان کرد: سرانجام آتش سوزی توسط آتشنشانان مهار شد در حالی که از خانه و زندگی چیزی باقی نمانده بود و باورمان نمی شد در عرض چند دقیقه تمام اندوخته هایمان به یکباره نیست و نابود شود.

یکی از اهالی گولان عنوان کرد: دست به دامان دولت و ادارات شده ایم چون تحت پوشش بیمه حوداث نبوده و بنابراین حمایتی نمی شود و به جز سازمان جهاد کشاورزی هیچ اداره ای قول حمایت نداده است و همچنین بخشدار انزل قول حمایت سازمان بهزیستی و هلال احمر را داده است که امیدواریم حمایت ادارات و سازمان ها بیش از این موارد باشد.

فرهنگ بیمه باید در جامعه رواج پیدا کند

فرماندار ارومیه با تاکید بر اینکه خانواده ها منازل و مغازه های خود را بیمه حوادث بکنند، اظهار کرد: بیمه کالایی اجتماعی محسوب می شود که نقشی مهم و غیرقابل انکار در تسریع و تسهیل جبران خسارت های ناشی از وقوع حوادث طبیعی مانند سیل، زلزله و آتش سوزی دارد، اما متاسفانه به دلایل مختلف، کمتر مورد اقبال عمومی قرار گرفته است.

علیرضا ملامحمدی زاده افزود: متاسفانه خانه ای که در این آتش سوزی طعمه حریق شده است تحت پوشش بیمه حوادث نبوده تا بتوان تمامی خسارات وارده را جبران کرد اما در این راستا برخی منابع دیگر در نظر بوده و امید است که بتوان بخشی از خسارات وارده به این خانواده را جبران کرده که بی شک آرامش این خانواده را به دنبال خواهد شد.

گزارش از نجیبه معصومی

انتهای پیام/۶۱۰۳۰/ن

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha