قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۶۹۸۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

یک فعال سیاسی اصلاح طلب :

قدرت چانه زنی ایران نسبت به گذشته افزایش داشته است

یک فعال سیاسی اصلاح طلب گفت:قدرت دیپلماسی و چانه زنی ایران نسبت به گذشته و نسبت به سایر کشورهای حاضر در سازمان ملل بالاتر رفته است.

قدرت چانه زنی ایران نسبت به گذشته افزایش داشته است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، محسن سرخو ، در ارتباط با اهمیت سفر رئیس جمهور به نیویورک اظهار کرد: در سفری که رئیس جمهور به اتقاق وزیر امور خارجه کشورمان به نیویورک برای شرکت در اجلاس سالانه سازمان ملل داشتند دستاوردهای زیادی برای سیاست خارجه ایران کسب کردند و اعتبار بین المللی ایران را افزایش داده و حقانیت مواضع جمهوری اسلام ایران را به دنیا اعلام کردند.

وی ادامه داد: در این اجلاس سالانه، علاوه بر نشست اصلی و سخنرانی نماینده کشورها، دیدارهایی به صورت دوجانبه یا چندجانبه میان سران کشورهای عضو سازمان ملل انجام می شود که حاصل این دیدارها دستاوردهای سیاسی، اقتصادی و فرهنگی برای آن کشورها خواهد بود.

این عضو حزب اسلامی کار افزود: هم روحانی و هم ظریف با اطلاع از اهمیت این دیدارها، در حاشیه اجلاس امسال سازمان ملل ملاقات های مهمی داشتند که اهمیت و دستاوردشان از خود نشست اصلی نه تنها کم تر نیست، بلکه بیشتر هم هست.

وی با انتقاد از بیانیه سه کشور اروپایی علیه ایران گفت: شاید اگر سه کشور اروپای آن بیانیه اشتباه را صادر نمی کردند، موفقیت های دیگری هم در این اجلاس به دست می آمد؛ هرچند که خودشان هم به ملاقات آقای روحانی رفته و رئیس جمهور کشورمان نسبت به بیانیه آنان انتقاد خود را مطرح کرد.

سرخو خاطرنشان کرد: چشم اندازی که بعد از حضور دیپلمات های ما در این اجلاس مشاهده می شود بسیار مناسب تر از سال های پیش است و امیدواریم کشورهای اروپایی نیز به تعهداتی که به ایران دادند پایبند باشند.

وی در پایان تصریح کرد که قدرت دیپلماسی و چانه زنی ایران نسبت به گذشته و نسبت به سایر کشورهای حاضر در سازمان ملل بالاتر رفته است.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha