قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۶۹۷۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

هشدارهای پلیس برای جلوگیری از تکرار حادثه اتوبوس دانشگاه آزاد

اوایل دی ماه سال گذشته بود که حادثه واژگونی اتوبوس در واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی منجر به مرگ و مجروحیت شماری از دانشجویان شد، در همین راستا و به منظور جلوگیری از تکرار حوادث مشابه معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا به واحدهای دانشگاهی هشدارها و توصیه هایی را ارائه کرده است.

هشدارهای پلیس برای جلوگیری از تکرار حادثه اتوبوس دانشگاه آزاد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، سرهنگ عین الله جهانی ، درباره وضعیت ایمنی معابر داخل فضاهای دانشگاهی کشور اظهارکرد: لازم است مسئولان دانشگاه های کشور اعم از دولتی و آزاد که فضای داخلی دانشگاه هایشان دارای معابری برای تردد خودروست، نسبت به ایمن سازی این معابر توجه لازم را داشته باشند، از این رو باید توجه داشت که حتما فضای تردد خودروها از فضای تردد پیاده دانشجویان جدا باشد.

وی ادامه داد: همچنین راه ها باید شیب و مهندسی مناسبی داشته باشند و متناسب با آن حداقل سرعت در آن نیز مشخص شده و بر روی تابلوهایی نصب و اعلام شود. مسائل مربوط به ایمنی راه نیز باید مورد توجه قرار بگیرد.

معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا با اشاره به استفاده از اتوبوس و مینی بوس برای جابجایی دانشجویان در برخی از دانشگاه ها ، اظهار کرد: این خودروها نیز باید معاینه فنی معتبر داشته و شرایط و صلاحیت راننده آن نیز مورد تایید قرار بگیرد. در این زمینه دانشگاه ها دارای مسئولیت مستقیم بوده و به هیچ عنوان نباید از ناوگان فرسوده یا راننده های غیرمجاز برای جابجایی دانشجویان در فضاهای داخلی دانشگاه استفاده کنند.

جهانی اضافه کرد: البته همین شرایط در مورد سرویس های دانشگاه ها در بیرون از فضای دانشگاه نیز وجود داشته و پلیس در صورت رویت چنین مواردی در بیرون از دانشگاه، حتما با آن برخورد خواهد کرد، اما داخل محیط های دانشگاهی پلیس حضور نداشته و وظیفه نظارت برعهده مسئولان دانشگاه هاست.

وی همچنین از آمادگی پلیس برای نظارت بر شکل هندسی و ایمنی معابر داخلی دانشگاه ها خبر داد و گفت: مسئولان دانشگاه ها می توانند با مراجعه به پلیس راهنمایی و رانندگی از کارشناسان این پلیس بخواهند تا نسبت به بازدید ایمنی و ارائه راهکارها و موارد لازم برای ارتقای ایمنی راه ها اقدام کنند.

معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا ابراز امیدواری کرد که با رعایت نکات ایمنی و فنی دیگر شاهد بروز حوادثی نظیر آنچه که سال گذشته در واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی رخ داد، نباشیم.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha