قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۶۹۵۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

گام اول وزارت بهداشت برای درمان اقتصاد دارو

قیمت داروها اصلاح می شود

رییس سازمان غذا و دارو با اشاره به لزوم داشتن نگاهی واقع بینانه به قیمت گذاری داروها، گفت: قیمت گذاری ها به نحوی اصلاح می شود تا بتوانیم از تولیدکننده در عرصه اقتصادی حمایت کرده و در عین حال ارزبری را هم کاهش دهیم.

قیمت  داروها اصلاح می شود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، دکتر محمدرضا شانه ساز ، درباره برنامه و گام اول سازمان غذا و دارو برای اصلاح ساختار اقتصادی نظام دارویی کشور در سطح تولید، توزیع و عرضه دارو، گفت: برای بهبود وضعیت اقتصادی در حوزه تولید دارو موضوعاتی مانند قیمت گذاری منطقی تر دارو را پیش خواهیم برد؛ به طوریکه در حال حاضر در حوزه قیمت گذاری دارو واقع بینانه تر از قبل عمل می کنیم.

وی افزود: این درحالیست که در گذشته برخی اقلام دارویی در داخل تولید می شدند و حتی چند برابر نیاز کشور هم ظرفیت تولید آن ها وجود داشت، اما به دلیل سخت گیری  در قیمت گذاری و منطقی نبودن قیمت گذاری ها، تولیدکننده به زیان می افتاد و این زیان چند ساله باعث می شد که دیگر تولیدکننده آن دارو را تولید نکند. بر همین اساس مجبور بودیم با چند برابر قیمت و با ارزبری بالاتری آن دارو را از یک شرکت خارجی که یک شرکت برندساز و با کیفیت هم نبود،  بلکه شرکت هایی از شرق آسیا که از نظر مالی و کاری هم ضعیف بودند، وارد کنیم.

رییس سازمان غذا و دارو تاکید کرد: در حال حاضر قیمت گذاری ها به نحوی اصلاح می شود تا بتوانیم از تولیدکننده در عرصه اقتصادی هم حمایت کرده و در عین حال ارزبری را هم کاهش دهیم. البته در راستای بهبود اقتصاد دارو در عرصه توزیع و عرضه در بازار نیز برنامه هایی داریم که به تدریج اعلام می شود.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha