قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۶۹۴۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

توسعه شرکت های دانش بنیان به توسعه اشتغال و ایجاد ثروت منجر می شود

نماینده مجلس گفت: شرکت های دانش بنیان علم را به ثروت تبدیل می کنند و نیروهای جوان آنها می توانند در گسترش و توسعه علم، دانش و فناوری نقش به سزایی داشته باشند که همزمان می تواند به توسعه اشتغال و ایجاد ثروت منجر شود.

توسعه شرکت های دانش بنیان به توسعه اشتغال و ایجاد ثروت منجر می شود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، محمد قمی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با ،گفت: کسانی که در شرکت های دانش بنیان فعالیت دارند بیشتر توانایی اقتصادی زیادی ندارند و باید مرجعی باشد که با پرداخت وام های کم بهره از آن ها حمایت کنند که البته با ابتکار دولت و مجلس، صندوق نوآوری و شکوفایی تشکیل شد که هم در تقویت شرکت های دانش بنیان گامی برداشته شود و هم این شرکت ها در پیشبرد اهداف اقتصادی کشور موثر واقع شوند.

وی افزود: مدیران صندوق نوآوری و شکوفایی نیز باید با توسعه خدمات خود، شرکت های دانش بنیان را به خوبی تقویت و پشتیبانی کنند تا با حمایت از این شرکت ها نوعی سرمایه گذاری برای کشور انجام شود و اجازه ندهند که استعداد نیروهای فعال در این شرکت ها تلف شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تاکید کرد: شرکت های دانش بنیانی هم که از منابع این صندوق استفاده می کنند باید تلاش داشته باشند تا در شرایط فعلی اقتصادی با این امکانات مالی که در اختیارشان قرار می گیرد برای توسعه و پیشرفت کشور تلاش بیشتری کنند.

قمی ادامه داد: شرکت های دانش بنیان علم خود را با اجتماع صنعت و فناوری های جدید تطبیق می دهند و با توجه به اینکه نیروهای شاغل در آن خلاق و جوان هستند و فکرهای خوبی دارند در حوزه های مختلف می توانند کارهای مفیدی انجام دهند، در واقع شرکت های دانش بنیان علم را به ثروت تبدیل می کنند و نیروهای جوان آنها می توانند در گسترش و توسعه علم، دانش و فناوری نقش به سزایی داشته باشند که همزمان می تواند به توسعه اشتغال و ایجاد ثروت منجر شود.

به گفته وی، علم، دانش و فناوری در خدمت به بشریت بوده و از آن به نور تعبیر شده است. در سال های اخیر که شرکت های دانش بنیان تشکیل شده اند آن ها سعی کرده اند از نیروهای جوان، نخبه و خلاق که در دانشگاه ها علم آموزی داشته اند، استفاده کنند.

نماینده پاکدشت در مجلس تصریح کرد: در شرایط فعلی که کشور در تحریم بسر می برد این شرکت ها می توانند به بسیاری از مسائلی که کشورهای غربی ما را تحریم کرده اند، دست یابند.

قمی درباره میزان پیشرفت شرکت های دانش بنیان در سال های اخیر گفت: در سال های گذشته با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و هدایت هایی که از طرف مجلس و دولت انجام شد و نیز توجهی که به شرکت های دانش بنیان در قانون بودجه صورت گرفت، این شرکت ها موفق شدند پیشرفت های زیادی کسب کنند و ضمن باز کردن گره بسیاری از مشکلات در حوزه علم و صنعت، کشور را در سطح جهانی مطرح کنند.

انتهای پیام/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha