قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۶۹۴۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

ظریف:اقتصاد و آینده مردم را در گرو دیدار نمایشی با ترامپ قرار نمی دهیم

جهان دفتر نیویورکنیویورک وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه اقتصاد و آینده مردم را در گروه دیدار نمایشی با ترامپ قرار نمی دهیم، گفت: مقام معظم رهبری فرمودند اگر می خواهند…

ظریف:اقتصاد و آینده مردم را در گرو دیدار نمایشی با ترامپ قرار نمی دهیم

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، "محمد جواد ظریف" عصر شنبه در پایان سفر ۹ روزه خود به مقر نیویورک سازمان ملل متحد در جمع که دلیل حضور متعدد اروپایی ها برای دیدار با مقامات ایران چه بود، این را مطرح کرد.

وی افزود: اروپاییها نتوانسته اند به تعهداتشان در برجام و بعد از خروج آمریکا از توافق هسته ای عمل کنند. از این رو فکر می کنند راه حل مشکل آنها این است که ما با ترامپ مذاکره کنیم.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: این مشکل ما نیست که آنها در اجرای تعهداتشان ایراد یا مشکل دارند، یا اراده و توان کافی ندارند، آنها باید برای این مشکل خود راهی بیابند.

ظریف تاکید کرد: آمادگی نداریم که اقتصاد و آینده مردم را در گرو دیدار نمایشی با رئیس جمهوری قرار دهیم که تا کنون به تعهداتش پایبند نبوده و از همه تعهداتش خارج شده است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا طرحی برای دیدار همزمان رئیس جمهوری ایران و آمریکا با برداشته شدن تحریم ها وجود داشته است، گفت: شرط ما بر این بود که دیدار سران ۱+۵ و دکتر روحانی، نه روحانی و ترامپ باید در واقع با رفع تحریم ها انجام شود. وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران افزود: آقای ترامپ نه اینکه گفتند بعد از دیدار، این کار انجام شود بلکه بیشتر مایل بود که دیدار انجام شود و می گفتند این امکان هم هست که بعد  از آن، تحریم ها برطرف شود.

خبر در حال تکمیل است

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha