قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۶۹۳۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

شناسایی ۴۰ هزار هکتار از عرصه های کشور برای آبزی پروری

مدیرعامل شرکت شهرک های کشاورزی کشور گفت: ۴۰ هزار هکتار از عرصه های کشور برای آبزی پروری شناسایی شده است.

شناسایی ۴۰ هزار هکتار از عرصه های کشور برای آبزی پروری

منصوری در مراسم کلنگ زنی شهرک گلخانه ای ازنا با تبریک هفته دفاع مقدس و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان اظهار کرد: در مجموعه شرکت شهرک های کشاورزی صدور مجوز برای سرمایه گذار ظرف یک روز انجام می شود.

وی ادامه داد: مطالعات عرصه های استعدادیابی، آمایش و مطالعات مربوط به طراحی و استقرار نظام بهره برداری در شهرک های کشاورزی ازجمله وظایف شرکت شهرک های کشاورزی است.

مدیرعامل شرکت شهرک های کشاورزی کشور گفت: در مرحله استعدادیابی کل عرصه های کشور را استعدادیابی کردیم و ۲۷۳ هزار هکتار از این اراضی مناسب و مساعد کشت های گلخانه ای بود و سهم لرستان ۳۸۰۰ هکتار سهم لرستان دیده شده که ۹۰۰ هکتار را یا تغییر دادیم یا در مرحله تغییر است و این مهم می تواند فرصت خوبی در استان باشد.  

منصوری ادامه داد: یکی از تصمیمات اساسی نظام و دولت توسعه گلخانه ها در راستای افزایش بهره وری در منابع آب وخاک است.   تولید در فضای گلخانه ای ده برابر فضای باز است.  

مدیرعامل شرکت شهرک های کشاورزی کشور عنوان کرد: رونق تولید، اشتغال پایدار، توسعه صادرات و تجارت، ارزآوری و تولید محصول سالم خارج از فصل از دیگر مزایای شهرک های گلخانه ای هستند.  

وی با بیان اینکه توسعه گلخانه از عمده سیاست های وزارت جهاد کشاورزی است، افزود: یکی دیگر از سیاست های این وزارتخانه توسعه آبزی پروری در سواحل جنوبی، شمالی و آب های داخلی است.  

منصوری بیان کرد: در این راستا ۴۰ هزار هکتار از این عرصه ها برای آبزی پروری شناسایی شده و در خیلی از این شهرک ها کارهای اجرایی انجام شده است و در سال ۹۹ اولین مجموعه از این شهرک ها در سواحل جنوبی کشور به بهره برداری خواهد رسید.

مدیرعامل شرکت شهرک های کشاورزی کشور افزود: این مهم در تولید محصولات آبزی پروری به ویژه میگو و ارزآوری و اشتغال پایدار در استان های جنوبی (خوزستان، سیستان و بلوچستان، هرمزگان و بوشهر) مؤثر خواهد بود و سطح تولیدات را سه برابر ظرفیت فعلی افزایش خواهد داد.  

وی گفت: به منظور تولید و اشتغال پایدار در لرستان نیاز است سرعت ایجاد شهرک های گلخانه ای را شتاب بیشتری داده و توسعه دهیم.  

منصوری با بیان اینکه ۱۰۰ میلیارد تومان برای احداث زیرساخت ها در استان لرستان هزینه و بالغ بر ۱۵۰۰ میلیارد تومان برای توسعه واحدها در استان سرمایه جذب خواهد شد، اضافه کرد: سیاست و رویکرد بعدی وزارتخانه در احداث شهرک های کشاورزی سرمایه بخش کشاورزی بکار گیریم و کمتر به منابع دولتی اتکا شود.  

این مسئول عنوان کرد: با این اوصاف در استان لرستان ۱۰ هزار فرصت شغلی ایجاد خواهد شد.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha