قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۶۹۲۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

طرفداران آسانژ مقابل محل نگهداری وی در لندن تظاهرات کردند

طرفداران بنیانگذار سایت افشاگر ویکی لیکس مقابل زندان محل نگهداری او در لندن تظاهرات اعتراض آمیزی را برگزار کردند.

طرفداران آسانژ مقابل محل نگهداری وی در لندن تظاهرات کردند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به نقل از اسپوتنیک، طرفداران جولیان آسانژ بنیانگذار سایت افشاگر ویکی لیکس امروز شنبه با تجمع مقابل زندان بلمارش یعنی محل نگهداری او در لندن تظاهرات اعتراض آمیزی را برگزار کردند.

تظاهرات کنندگان در این مراسم، جایزه ای را به دلیل شجاعت فوق العاده و فداکاری در خدمت به حقیقت به صورت غیابی به وی اهدا کردند.

این در حالی است که پلیس انگلیس چندی پیش اعلام کرده بود: «جولیان آسانژ» بازداشت شده است. وی پس از خروج از سفارت اکوادور در لندن، بازداشت شده است.

سایت افشاگر ویکی لیکس نیز در این خصوص نوشته بود: اکوادور به صورت غیرقانونی و بر خلاف قوانین بین المللی به لغو پناهندگی سیاسی وی مبادرت کرد و این امر باعث بازداشت وی شده است.

گفتنی است، بنیانگذار سایت افشاگر ویکی لیکس دوشنبه ۷ آبان سال ۹۷ اعلام کرده بود: اکوادور به دنبال پایان دادن به پناهندگی سیاسی و تحویل من به آمریکا است. اکوادور می خواهد پناهندگی سیاسی من را لغو کرده و زمینه تحویل من به واشنگتن را فراهم سازد.

این در حالی است که بیش از ۶ سال پس از پناهندگی «جولیان آسانژ» بنیانگذار سایت افشاگر ویکی لیکس و اقامت وی در ساختمان سفارت اکوادور در انگلیس، چندی پیش برخی رسانه ها از احتمال استرداد وی به آمریکا یا انگلیس خبر داده بودند.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha