قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۶۹۲۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

با حکم وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

اعضای هیات علمی سی و هفتمین جایزه کتاب سال منصوب شدند

فرهنگ فرهنگ و ارشاد اسلامیتهران وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در احکام جداگانه ای، اعضای هیات علمی سی و هفتمین جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران را منصوب کرد.

اعضای هیات علمی سی و هفتمین جایزه کتاب سال منصوب شدند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، بر اساس احکام صادر شده سید عباس صالحی، رسول جعفریان، احمد نقیب زاده، سید مهدی حسینی، اسماعیل بنی اردلان، محمد جواد مرادی نیا، رضا اکبری، حسین میرزایی، نیکنام حسینی پور، جواد محقق، محمود کمره ای، فریبرز خسروی، مریم حسینی، حجت الاسلام والمسلمین رضا مختاری و محمد رضا شمس اردکانی به عنوان اعضای هیات علمی سی و هفتمین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران منصوب کرد.

جایزه کتاب سال ایران برای اولین بار در سال ۱۳۳۴ هجری شمسی اهدا شد و به پدیدآورندگان یازده کتاب برگزیده که در سال ۱۳۳۲ منتشر شده بودند، تعلق گرفت. از آن سال به بعد، هر ساله طی فراخوانی از تمام نویسندگان، مترجمان و مؤلفان دعوت می شود تا پنج نسخه از کتاب خود را که در سال گذشته برای اولین بار و به زبان فارسی منتشر شده است، به نشانی دبیرخانه این جایزه ارسال کنند تا توسط هیأت داوران ارزیابی شود. این جایزه تا سال ۱۳۵۶ هـ . ش. در رشته های علوم و فنون، ادبی، علوم انسانی و علوم اجتماعی ـ تربیتی کودکان و نوجوانان به برندگان اهدا می شد.

از سال ۱۳۵۶ با افزایش و قوت گرفتن وقایع انقلاب و حرکت های مردمی، اهدای این جایزه به تعویق افتاد و چهار سال بعد در سال ۱۳۶۱ دوباره این موضوع در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مطرح شد و در سال ۱۳۶۲ آیین نامه نحوه انتخاب کتاب سال توسط سیدمحمد خاتمی، وزیر وقت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تصویب شد.

از سال ۱۳۶۱، همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی، مراسم اهدای جایزۀ کتاب سال برگزار می شود.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha