قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۶۹۲۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

سوئیسی ها خواستار پایان استفاده از سوخت فسیلی شدند

جهان اروپاتهران – – هزاران نفر روز شنبه در شهر برن پایتخت سوئیس گردهم آمدند و خواستار اقدام بیشتر مقام های این کشور برای مهار تغییرات زیست محیطی شدند.

سوئیسی ها خواستار پایان استفاده از سوخت فسیلی شدند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس از برلین، اعتراض امروز  مردم سوئیس، ادامه اعتراض های یک هفته ای در سراسر جهان بود که «گرتا تونبرگ» فعال نوجوان سوئدی الهام بخش آن بود.

این فعال سوئدی هفته گذشته در آغاز اجلاس نشست اقلیم سازمان ملل خشمگینانه رهبران جهان را به دلیل عدم اقدام جدی برای مقابله با تغییرات آب و هوایی محکوم کرد.

معترضان سوئیسی خواستار پایان دادن به استفاده از سوخت فسیلی در این کشور شدند و از بانک های سوئیس خواستند تامین مالی شرکت های استخراج کننده نفت، گاز و زغال سنگ را متوقف کنند.

سازمان دهندگان تجمع برن اعلام کردند که حدود ۲۵ هزار پیر و جوان در این تظاهرات شرکت کردند. برخی پلاکاردهایی با این مضمون که «زمین رو به مرگ است»، در دست داشتند.۹۱۰۹

در همین حال، کشورهای استرالیا، انگلیس، هند و آمریکا روز جمعه صحنه اعتراض های مردمی به وضعیت آب و هوایی جهان بود.

شهروندان نیوزیلندی نیز روز شنبه در یکی از بزرگترین تجمعات اعتراضی در تاریخ ولینگتون پایتخت این کشور شرکت کرده و سازمان دهندگان این تظاهرات را وادار کردند تا با تغییر برنامه های امنیتی خود، پذیرای حجم بالای معترضان باشند.

در ایتالیا نیز برگزاری تجمعاتی مشابه در شهرهای رُم، میلان، تورین، فلورانس، ناپل و بولونیا برنامه ریزی شده است.

بعلاوه، میدان پلازا واقع در پایتخت شیلی نیز خود را برای خیل معترضان زیست محیطی آماده می کرد. همزمان اعتراض هایی در برزیل، بولیوی، اکوادور و پاراگوئه در اطراف جنگل بارانی آمازون برگزار می شود.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha