قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۶۸۸۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

چند هزار نفر برای قطع یارانه اعتراض کردند؟

فرآیند شناسایی دهک های پردرآمد برای حذف از لیست دریافت یارانه از صدو یکمین مرحله واریز یارانه آغاز شد و در ابتدای اجرای این طرح یارانه ۲۰۰ هزار نفر قطع شد.

چند هزار نفر برای قطع یارانه اعتراض کردند؟

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، خبرگزاری میزان: فرآیند شناسایی دهک های پردرآمد برای حذف از لیست دریافت یارانه از صدو یکمین مرحله واریز یارانه آغاز شد و در ابتدای اجرای این طرح یارانه ۲۰۰ هزار نفر قطع شد.

در این میان از سوی وزارت تعاون برای سرپرستان خانواری که یارانه آن ها قطع شده پیامکی مبنی برای قطع یارانه با پیش شماره کلمه یارانه ارسال شده که سرپرستان خانوار می توانند با مراجعه به مراکز پلیش+ ۱۰ و با در دست داشتن مدارک شناسایی و پیامک دریافتی از سوی وزارت تعاون نسبت به قطع یارانه خود اعتراض کنند.

البته پس از احراز هویت سرپرست خانوار در دفتر پیشخوان، اجازه نامه ای از وی مبنی بر این دریافت می شود که دولت اجازه دارد به اطلاعات و تراکنش های بانکی این خانوار دسترسی داشته باشد. در این مرحله دفتر پیشخوان، «کد رهگیری» را به شماره سرپرست خانوار پیامک خواهد کرد؛ اما ۴۸ ساعت پس از دریافت کدرهگیری، می توانند به سامانه yaraneh ۱۰.mcls.gov.ir برای ثبت اعتراض خود مراجعه و اطلاعات تراکنش بانکی خود را مشاهده کنند.

در این میان یارانه شهریورماه ۲۷۰۰ سرپرستان خانوار به دلیل اختلال در حساب بانکی آن ها در سازمان هدفمندی یارانه ها، به حساب آن ها واریز نشده بود؛ این در حالی است که یارانه این خانوار ها قطع نشده است و با پیگیری های صورت گرفته، بلافاصله با هماهنگی سازمان هدفمندی با ارسال پیامک به آنها، اعلام شد که برای رفع مشکل به بانک مراجعه کنند.

براساس آخرین آمار تاکنون کمتر از ۱۴ هزار سرپرست خانوار برای ثبت اعتراض به دفاتر پیشخوان مراجعه کردند که میزان قابل توجهی نیست، با این حال در صورت صحت اعتراض آن ها در اولین نوبت یارانه نقدی ماه های پرداخت نشده، به حساب آن ها واریز خواهد شد.

دولت برآورد کرده که با قطع یارانه نقدی سه دهک بالای درآمدی تا پایان سال، حدود ۸ هزار میلیارد تومان در منابع کشور صرفه جویی می شود.

نکته قابل توجه اینجاست که قطع یارانه نقدی خانوار های پردرآمد، به تدریج تا پایان سال با دریافت فهرست خانوار های مشمول از وزارت کار ادامه دارد.

براساس این گزارش بر این اساس وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی وظیفه شناسایی خانوار های مشمول، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات وظیفه تامین زیرساخت های تبادل داده و ارسال پیامک، سازمان هدفمندی یارانه ها وظیفه قطع یا وصل یارانه نقدی و وزارت کشور وظیفه هماهنگی استانداری ها، فرمانداری ها ودفاتر پیشخوان را بر عهده دارند.

منبع فردا نیوز
ثبت نظرات
captcha