قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۶۸۳۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

نیاز به 500 میلیارد تومان برای حل مشکل کمبود فضای آموزشی در قم

مدیرکل نوسازی مدارس استان قم گفت: برای این که بتوانیم در زمینه سرانه فضای آموزشی به میانگین کشوری برسیم، باید 250 هزار متر مربع فضای آموزشی معادل 100 مدرسه بزرگ 12 کلاسه در استان قم احداث شود که اعتباری معادل 500 میلیارد تومان نیاز دارد.

نیاز به 500 میلیارد تومان برای حل مشکل کمبود فضای آموزشی در قم

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، محسن پورگلیان امروز در قم با اشاره به وضعیت فضای آموزشی در استان قم اظهار کرد: در نقاط مختلفی در استان با مساله کسری فضای آموزشی مواجه هستیم، به خصوص منطقه پردیسان که یک منطقه تازه ساخت است.

وی ادامه داد: در همه مناطق در حال توسعه شهر قم همچون بلوار غدیر، حد فاصل بلوار 15 خرداد تا کمربندی، شهرک فاطمیه، انسجام و شرق بلوار جمهوری باید فضای آموزشی جدید احداث شود، نیاز به واگذاری زمین های آموزشی در این مناطق برای احداث مدرسه داریم.

مدیرکل نوسازی مدارس استان قم افزود: رتبه استان در سرانه فضای آموزشی در کشور 26 است و برای این که بتوانیم در این زمینه به میانگین کشوری برسیم، باید 250 هزار متر مربع فضای آموزشی معادل 100 مدرسه بزرگ 12 کلاسه در استان قم احداث شود که اعتباری معادل 500 میلیارد تومان نیاز دارد.

پورگلیان با اشاره به اعتبارات برای مدرسه سازی در استان قم اظهار کرد: جمع بودجه دولتی و کمک های خیرین در این بخش سالیانه حدود 50 میلیارد تومان است و این رقم تنها 10 درصد اعتبار مورد نیاز برای رسیدن فضای آموزشی به میانگین کشوری است.

وی ادامه داد: بنیاد برکت به احداث 12 پروژه در مناطق روستایی استان قم اقدام کرده، البته مشکل کسری فضای آموزشی استان بیشتر در مناطق شهری و شهر قم است و با مشکل زیادی در زمینه سرانه فضای آموزشی در روستاهای استان مواجه نیستیم.

مدیرکل نوسازی مدارس استان قم خاطرنشان کرد: ضریب رشد جمعیت استان بالاتر از میانگین کشور است و با مساله مهاجرت به استان قم مواجه هستیم، سالیانه 10 هزار دانش آموز به تعداد دانش آموزان استان افزوده می شود و به همین دلیل بهبود سرانه فضای آموزشی در استان قم به سادگی ممکن نیست.

انتهای پیام/78004*30

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha