قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۶۸۲۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

شورای امنیت سازمان ملل دوشنبه درباره سوریه تشکیل جلسه می دهد

شورای امنیت سازمان ملل روز دوشنبه درباره سوریه تشکیل جلسه خواهد داد و طی آن فرستاده سازمان ملل درباره تشکیل کمیته قانون اساسی سوریه صحبت خواهد کرد.

شورای امنیت سازمان ملل دوشنبه درباره سوریه تشکیل جلسه می دهد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، «جیمز جفری» نماینده ویژه آمریکا در امور سوریه روز جمعه خبر داد که شورای امنیت سازمان ملل  روز دوشنبه نشستی را برگزار خواهد کرد و طی آن «گیر پدرسون» فرستاده سازمان ملل در امور سوریه آخرین گزارش ها درباره کمیته قانون اساسی سوریه را ارائه خواهد کرد.

وی که در میان خبرنگاران صحبت می کردف گفت:« نشست شورای امنیت سازمان ملل روز دوشنبه برگزار خواهد شد و طی آن گیر پدرسون فرستاده سازمان ملل صحبت خواهد کرد.»

جفری گفت که انتظار می رود پدرسون در این جلسه درباره جزئیات فعالیت کمیته مسئول قانون اساسی سوریه که 23 ماه جاری تشکیل آن اعلام شده صحبت کند.

پیش از این «ولید المعلم» وزیر امور خارجه سوریه روز جمعه اعلام کرده بود که این کمیته از روز 30 اکتبر (8 آبان) در ژنو فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

هرچند شورای امنیت سازمان ملل در سال ۲۰۱۵ با صدور قطعنامه ای بر بازنویسی و تدوین مجدد قانون اساسی سوریه تأکید کرده بود؛ اما تشکیل این کمیته از زمانی به جدیت مطرح شد که سه کشور ایران، روسیه و ترکیه در نشست آستانه آن را مطرح کرده و «استفان دی میستورا» نماینده وقت سازمان ملل در سوریه و سپس «گیر پدرسون» جانشین وی، با استقبال از آن فعالیت های خود را بر اساس تشکیل این کمیته تنظیم کردند.

روند مذاکرات صلح سوریه در آستانه، از دو سال پیش با مشارکت ایران، روسیه و ترکیه با هدف تسهیل حل وفصل بحران سوریه شکل گرفت و از آن زمان به آتش بس در بخش های بزرگی از سوریه منجر شده است.

انتهای پیام/.

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha