قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۶۸۰۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

نامه سوفیا لورن با تاخیر ۵۰ ساله به دست احمدرضا احمدی رسید

فریدون مجلسی، نویسنده، مترجم و دیپلمات سابق، از نامه ای می گوید که سوفیا لورن برای احمدرضا احمدی نوشته است؛ پیام بازیگری ایتالیایی برای شاعر ایرانی.

نامه سوفیا لورن با تاخیر ۵۰ ساله به دست احمدرضا احمدی رسید

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، فریدون مجلسی، نویسنده، مترجم و دیپلمات سابق، از نامه ای می گوید که سوفیا لورن برای احمدرضا احمدی نوشته است؛ پیام بازیگری ایتالیایی برای شاعر ایرانی.

بخشی از متن نوشته شده مجلسی به شرح زیر است:

«دیروز که به دیدار احمدرضا احمدی رفتم، دیدم خیلی سر حال به نظر می رسد.

گفت راستش به خاطر نامه ای است که هر چند با نیم قرن تاخیر از سوفیا لورن دریافت کرده است!

گفتم قضیه چیست؟ گفت راستش در جوانی «هنرهای» سوفیا لورن را می ستودم و شیفتگی و ارادتی نسبت به ایشان داشتم و به شوهر مرحوم شان کارلو پونتی حسادت می کردم.

برخی از دوستان هم آگاه بودند. برای یکی از این دوستان که بازیگر سینما و هنرمند برجسته ای است اخیراً در سفری کاری به ایتالیا دیداری با سوفیا لورن دست می دهد و او ضمن صحبت، شمه ای از ارادت باستانی شاعر ما برای سوفیا را تعریف کرده بود. سوفیا که از شنیدن داستان رومانتیک و باستانی شاعری ایرانی در سرزمینی دیگر به هنرش به وجد آمده بود، نامه ای دوستانه به شاعر ما می نویسد و دریافت آن حال ایشان را خوش می کند.

البته ضمن اندوه از اینکه چرا این نامه با ۵۰ سال تاخیر به دستش رسیده است! به یاد شهریار افتادم که از زبان حال احمدرضا بگوید: «سوفیا از نامه ات شادم ولی حالا چرا / بی وفا این زودتر می خواستی حالا چرا.»

منبع: روزنامه اعتماد

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha