قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۶۷۸۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

دفاع مقدس رمز پیروزی های جبهه مقاومت است

ائمه جمعه شهرستان های خراسان رضوی گفتند: پیروزی های جبهه مقاومت در کشورهای عراق، یمن، سوریه و عراق مرهون رشادت های رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس و تقدیم هزاران شهید، جانباز و آزاده است.

دفاع مقدس رمز پیروزی های جبهه مقاومت است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از خراسان رضوی، ائمه جمعه شهرستان های خراسان رضوی ظهر امروز در سنگرهای نماز عبادی سیاسی جمعه و در اجتماع نمازگزاران جمعه به بیان موضوعات مهمی مانند دفاع مقدس رمز پیروزی های جبهه مقاومت، سخنان ریاست جمهوری در سازمان ملل، شکست عربستان و آمریکا در موضوع یمن و مذاکره نکردن مجدد با آمریکا پرداختند.

امام جمعه تایباد: پیروزی های جبهه مقاومت مرهون دفاع مقدس است

حجت الاسلام حسین ملکی  ظهر امروز در خطبه های  نماز جمعه تایباد که در مسجد جامع امام صادق (ع) این شهرستان برگزار شد، با تبریک هفته دفاع مقدس به خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس اظهار کرد: سخنرانی مقتدرانه ریاست جمهوری اسلامی ایران در مجمع عمومی سازمان ملل برگرفته از اقتدار جمهوری اسلامی ایران است و این اقتدار و عزت مرهون ولایت فقیه و حضور مردم در صحنه های مختلف انقلاب است و باعث خاری دشمنان ایران اسلامی شد.

خطیب نماز جمعه تایباد عنوان کرد: هم اکنون تمام جبهه کفر به سرکردگی آمریکای جهان خوار در مقابل انقلاب اسلامی صف کشیده اند چون ایران اسلامی نمی خواهد زیر سلطه آمریکا و استکبار جهانی برود و آمریکا، ایران پیشرفته در زمینه های علمی، فرهنگی، صنعتی و هسته ای را نمی خواهد و به همین دلیل هر روز دست به توطئه ای جدید می زند.

حجت الاسلام ملکی با تقدیر از مواضع قاطعانه مقام معظم رهبری ادامه داد: قاطعیت مقام معظم رهبری و مردم ومسؤولان ایران اسلامی در مقابل زیاده خواهی های سران کاخ سفید و اتحاد و یکپارچگی مردم و مسؤولان باعث خنثی سازی توطئه های استکبار جهانی شده و این ایستادگی و مقاومت را مردم درطول 40سال عمر با برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به دشمنان نشان دادند و این رمز پیروزی است.

امام جمعه تایباد یکی از رموز مهم ایستادگی ایران اسلامی در مقابل استکبار جهانی را مقاومت برشمرد وگفت: امروز مقاومت جواب خوبی را به استکبار جهانی داده است و در بهترین موقعیت قرار دارد و همه دنیا شاهد پیروزی های جبهه مقاومت در کشورهای عراق، یمن، سوریه و عراق هستند و این نیز مرهون رشادت های رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس و تقدیم هزاران شهید، جانباز و آزاده است.

خطیب جمعه تایباد با بیان خصوصیت های مکتب سرخ تشیع افزود: شیعه به لحاظ سیاسی دارای دو خصوصیت مهم است، یکی اینکه در مکتب تشیع زیر بار ظلم و ذلت رفتن ننگ است و دومی اینکه دکترین تشیع از نظام امامت و ولایت برگرفته شده واجازه نمی دهد که زیر بار ظلم برود.

حجت الاسلام ملکی گفت: پیشرفت های خیره کننده ایران اسلامی موجب عجز وناتوانی دشمنان در مقابل جمهوری اسلامی ایران شده و باعث شده تاهمه دشمنان و به ویژه استکبار جهانی را به چالش بکشاند.

امام جمعه گناباد : هفته دفاع مقدس یادآور اتحاد ملت برای پیروزی است

امام جمعه گناباد در خطبه های این هفته نماز جمعه گناباد گفت: دشمن جرأت و جسارت حمله نظامی به ایران را ندارد ولی دشمنی خود را با جنگ اقتصادی و جنگ نرم دنبال می کند و اگر گوش به فرمان رهبر باشیم در این جنگ هم پیروز هستیم.

حجت الاسلام حسن صادقی افزود: بهترین راه برای برون رفت از مشکلات اقتصادی تحقق اقتصاد مقاومتی است.

وی با اشاره به گرامی داشت هفته دفاع مقدس گفت: هفته دفاع مقدس فرصتی است برای تجلیل از شهدا، جانبازان ، آزادگان و رزمندگان که اگر فداکاری آنها نبود امروز از اسلام، ایران، دین و معنویت خبری نبود.

خطیب جمعه گناباد اظهار کرد: هفته دفاع مقدس فرصتی برای آشنایی با فرهنگ دفاع مقدس است که شامل ایمان به خدا، توکل و اخلاص، فداکاری و خدمت به خلق، اخلاق خوب بود.

حجت الاسلام صادقی بیان کرد: در هفته دفاع مقدس باید نصرت های خدا را یادآوری کنیم زیرا ملت ایران نه تنها در برابر صدام و بعثیان بلکه در برابر استکبار جهانی، ارتجاع عرب و صهیونیسم، مظلومانه هشت سال ایستادند و پیروز شدند.

وی گفت: هفته دفاع مقدس یادآور این درس بزرگ است که اگر همه مسلمانان متحد باشند و گوش به فرمان رهبر و نماینده امام زمان شان باشند، پیروزند.

امام جمعه گناباد با تاکید بر اینکه دشمنی استکبار با جمهوری اسلامی ادامه دارد، گفت: اگرچه ما در جنگ نظامی به فضل خدا پیروز شدیم و اقتدار ملت ایران به جایی رسیده که آمریکای جنایتکار جرأت تهاجم به ایران را ندارد اما دشمنی آنها باقی است و جنگ نرم و تهاجم فرهنگی به شدت وجود دارد و جوانان و نوجوانان ما را هدف قرار داده است.

حجت الاسلام صادقی اضافه کرد: اگرچه در تهاجم فرهنگی عده ای از جوانان ما ضعف نشان دادند و گرفتار اعتیاد و بی بند و باری و هوای نفس شدند اما بحمد الله اکثریت جوانان دست رد بر سینه دشمنان زدند و امروز در سنگر قرآن، اهل بیت (ع)، بسیج و خدمت رسانی در مراسم محرم و صفر و راهپیمایی اربعین حضور پر رنگ دارند که این ها لشکر اسلام هستند و دشمنان را مایوس کرده اند.

وی با بیان اینکه دشمن از جنگ اقتصادی نیز بهره ای نخواهد برد، گفت : دشمنان از جنگ اقتصادی و تحریم حداکثری با هدف به زانو در آوردن ملت ما استفاده کردند اما از این جنگ هم نتیجه ای نخواهند داشت زیرا علی رغم تنگناهای اقتصادی این تحریم ها در حال کم اثر شدن و رنگ باختن است.

خطیب جمعه گناباد ادامه داد: اگر دولت و ملت طبق توصیه های مقام معظم رهبری به صورت متحد و جهادی اصول اقتصاد مقاومتی را اجرا کنند و از خارج قطع امید کنند و از ظرفیت های داخلی استفاده کنند مطمئناً در این جنگ هم دشمنان را ناکام خواهند گذاشت.

حجت الاسلام صادقی با اشاره به بازگشایی مدارس گفت: آغاز سال تحصیلی را گرامی داشته و جوانان عزیز می توانند با خوب درس خواندن و کسب تخصص های مورد نیاز جامعه و با خودسازی و تقویت ایمان و اخلاق و خدمت به خلق راه شهدا را ادامه دهند و معلمان هم اگر با هدف تربیت نیرو های انسانی با ایمان، متخصص و متعهد بکوشند و علوم روز و مهارت های لازم را به جوانان منتقل کنند، بزرگترین خدمت را به کشور و اسلام کردند.

وی با گرامی داشت روز جهانی سالمندان گفت: شهرستان گناباد یکی از شهرستان های است که سالمندان اکثریت جامعه را تشکیل می دهند و علت اصلی آن هم مهاجرت جوانان به شهرهای بزرگ است که هم اینجا از مقامات مرکز و استان تقاضا داریم به مردم بیشتر توجه کنند زیرا بیش از ۲۰ پروژه نیمه تمام داریم که اگر طبق وعده ها تکمیل شود ۱۰۰۰ شغل ایجاد می کند.

امام جمعه گناباد گفت: ما منتظر سفر استاندار محترم و معاونان و معین های شهرستان هستیم تا در صورت ایجاد اشتغال، جوانان در کنار پدران و مادران سالمند خود بمانند و مهاجرت به شهرهای بزرگ از بین برود.

عده ای با داشتن خوی استکباری به دنبال پیاده کردن افکارشان هستند

امام جمعه موقت کاشمر در خطبه های این هفته نماز جمعه کاشمر به اوضاع عجیب حاکم بر منطقه اشاره کرد و گفت: زمانی که یک انسان عاقل به حوادث امروز منطقه و دنیا نگاه می کند، متحیر می ماند که به این اوضاع و شرایط به وجود آمده بخندد و یا اشک بریزد.

حجت الاسلام علی احدی با تأکید بر اینکه مطالبی که درصحنه سیاست انجام می شود با هیچ معیار و مقیاسی منطبق نیست، افزود: متأسفانه در دنیای زندگی می کنیم که عده ای به خاطر قدرتی که پیدا کردند بر دنیا حاکم شدند و هر آنچه را که برای خودشان دوست بدارند و تشخیص دهند حاکم و هر آنچه را که تشخیص ندهند برای دیگران محروم می کنند.

وی بابیان اینکه این عده بهره مندی و استفاده از امکانات را برای خودشان خوب و برای دیگران بد می دانند، ابراز کرد: از قبل از دوران دفاع مقدس تا به امروز با طیفی در دنیا مواجه هستیم که دارای روحیه استکباری هستند، به طوری که اگر ملتی برای خودش استقلال و فرهنگ مطالبه کند آن را سرکوب می کنند و مدعی می شوند که هر آنچه را که آنان بگویند باید انجام شود.

امام جمعه موقت کاشمر با اشاره به اینکه ایران اسلامی در دوران انقلاب و دفاع مقدس و پس ازآن نیز شهدای زیادی تقدیم کرده است، بیان کرد: عده ای در دنیا با داشتن خوی استکباری به دنبال پیاده کردن افکار و رسیدن به اهدافشان هستند و اگر در این مسیر کسی بخواهد غیر از این اقدام کند سعی می کنند آن را حذف  و از مقابل راه شان بردارند.

وی وجود 11 میلیون کودک یمنی در وضعیت بد جسمی و روحی، بیش از 250 هزار حمله هوایی به یمن، 6 هزار بمب خوشه ای، شهادت بیش از 90 هزار مردم مظلوم یمن، کشته شدن بیش از 85 هزار کودک زیر 5 سال بر اثر گرسنگی در مدت 5 سال اخیر بر اساس آمار یونیسف و مجامع جهانی را یک فاجعه انسانی و تأسف بار دانست و خاطرنشان کرد: اینکه با حملات پیاپی 90 هزار نفر از مردم یمن به شهادت رسیدند و زیرساخت های این کشور نابود شد مهم نبود اما اینکه یک تأسیسات نفتی مورد هدف قرار گرفت و حتی یک نفر هم در اثر این حمله کشته نشد، سروصدا به پا کردند و بدون هیچ سند و مدرکی ایران و عراق را متهم کردند.

احدی بابیان اینکه از ویژگی های مستکبرین این است که کارهای زشت و بد خود را طبیعی جلوه دهند، ادامه داد: در مقابل این خوی استکبار، کسی گوش آن ها را بمالد دادشان درمی آید.

وی مهم ترین دلیل دشمنی استکبار با ایران اسلامی را فراهم کردن زمینه برای ایستادن در مقابل خوی استکباری دانست و افزود: استکبار از اینکه می بیند  با پیروزی انقلاب اسلامی حرکتی در منطقه شروع شده است که جلوی خوی استکباری این ها ایستاده، ناراحت است.

امام جمعه موقت کاشمر با تأکید بر اینکه بالاخره باید استکبار بپذیرد که تیر غیب به سراغشان خواهد آمد، یادآور شد: همان طور که رهبر معظم انقلاب اسلامی همواره در فرمایشات شان تأکید می کنند که مسیر ما مسیر عزت است و در این مسیر نیز اهل مذاکره با دنیا و باکسانی که برای انسانیت آبرو نگذاشتند، نیستیم و در هیچ شرایطی تن به ذلت نخواهیم داد و به گفتگوهایی که نتیجه آن خاری باشد بها نمی دهیم، چراکه معتقدیم در همه شرایط باید عزت حفظ شود.

احدی ابراز امیدواری کرد: قطعاً با تکیه بر جوانان و توانمندی های داخلی از پیچ سختی که گرفتار آن شدیم عبور خواهیم کرد و در سایه وحدت و اتحاد همه نیروها موانع را برطرف و به زودی شاهد شکوفایی ملت و جبهه مقاومت خواهیم بود.

امام جمعه بردسکن: استکبار می خواهد با فشار اقتصادی ملت ایران را پای میز مذاکره بیاورد

امام جمعه بردسکن در خطبه های این هفته نماز جمعه بردسکن، با بیان توصیه هایی به خانواده های دانش آموزان  اظهار کرد: آموزش وپرورش به تنهایی نمی تواند سنگینی تعلیم و تربیت را به دوش بکشد بنابراین باید خانواده ها در کنار فرهنگیان به تعلیم و تربیت کمک کنند.

حجت الاسلام علی اصغر امینی، آموزش وپرورش را دستگاهی بزرگ برشمرد وافزود: اولیاء  وظیفه  دارند در راستای امر تعلیم و تربیت بیشتر، مدرسه را مورد حمایت معنوی خویش قرار دهند.

وی با تبریک ایام هفته دفاع مقدس و تقدیر از برنامه٬های باشکوه  ستاد بزرگداشت هفته مقدس در بردسکن، از تلاش های فرماندهی سپاه ناحیه بردسکن و دیگر اعضای ستاد هفته دفاع مقدس تجلیل کرد.

خطیب جمعه بردسکن در ادامه  با اشاره به منویات رهبری در پایان درس خارج  و نیز توصیه هایی  در زمینه سفر رئیس جمهوری به سازمان ملل، اظهار کرد: همه باید درس های دوران دفاع مقدس را مورد توجه قرار دهیم زیرا با اهمیت و ضروری است.

حجت الاسلام امینی سخنان رئیس جمهوری را در سازمان ملل محکم توصیف کرد و افزود: دشمنان قصد دارند، با کشیدن مسئولان اجرایی کشور پای میز مذاکره اعلام کنند، فشارهای اقتصادی به ملت ایران منجر شده است که مسئولان ایران مذاکره کنند.

وی با بیان اینکه رهبری در دیدار با خبرگان هم  تاکیداتی را داشتند و اصول و اساس پیشرفت کشور و مولفه های آن را بیان و توضیح دادند، گفت: رهبری  اتحاد و وحدت را در برابر دشمنان  از اصول پیشرفت می دانند و «نه» به تسلیم شدن در برابر دشمنان موجب تقویت پایه های اصول کشور می شود.

خطیب جمعه بردسکن، با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر قطع امید از بیگانگان گفت: با قطع امید از غرب و ارتباط با کشورهای شرقی می توان دست بیگانگان را از کشور قطع کرد و برید.

حجت الاسلام امینی با بیان اینکه اکنون بهترین موقع برای ارتباط با کشورهای شرقی است، گفت: از دستگاه دیپلماسی کشور می خواهیم این مهم را تسریع کند.

وی سخنان عزت مندانه رئیس جمهوری که براساس  رهنمودهای رهبری انقلاب بود را مورد تقدیر ملت ایران دانست و اظهار کرد: دفاع از کشورهای مظلوم منطقه به ویژه یمن، موضوعاتی بود که به خوبی در بیانات  آقای روحانی آمد.

امام جمعه بردسکن شکست سعودی در ضربه پهپادهای یمنی به تاسیسات این کشور را که بیش از دو ساعت بر روی خاک عربستان بودند وآنان نتوانستند، ردیابی کنند، یک شکست مفتضحانه توصیف و عنوان کرد: عربستانی ها مانند گاو شیرده  برای آمریکایی ها هستند و حمله یمنی ها منجر شده، تمامی معادلات عربستانی در فروش نفت وصادرات آن بهم بریزد.

حجت الاسلام امینی امید به آینده، اعتماد به جوانان انقلابی، وحدت و انسجام  در میان نیروهای انقلابی را از دیگر موارد پیشرفت کشور عنوان کرد و گفت: حمایت از تولیدات داخلی و قطع امید کامل از بیگانان از دیگر اصول پیشرفت است.

انتهای پیام/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha