قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۶۷۶۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پکن: چین به رهبری قوی نیاز دارد در غیر اینصورت فرو می پاشد

دولت چین در گزارش سیاستگذاری خود که امروز (جمعه) و پیش از هفتادمین سالگرد تاسیس جمهوری خلق چین منتشر شد، آورده است، پکن به یک رهبری قوی و متحد در حزب کمونیست نیاز دارد، در غیر این صورت کشور از هم فرو می پاشد.

پکن: چین به رهبری قوی نیاز دارد در غیر اینصورت فرو می پاشد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، دولت چین در گزارش سیاستگذاری خود که امروز (جمعه) و پیش از هفتادمین سالگرد تاسیس جمهوری خلق چین منتشر شد، آورده است، پکن به یک رهبری قوی و متحد در حزب کمونیست نیاز دارد، در غیر این صورت کشور از هم فرو می پاشد.

به نقل از خبرگزاری رویترز، دفتر خبری کابینه چین در گزارش خود آورده که موفقیت کشور از زمان روی کار آمدن کمونیست ها در ۷۰ سال قبل مرهون رهبری حزب است.

در این گزارش همچنین آمده است: چین یک کشور عظیم با شرایط ملی پیچیده است و مشکلات مدیریتی آن به ندرت دیده می شود. بدون یک نیروی رهبری قوی و متحد، این کشور به سمت جدایی و فروپاشی می رود و یک فاجعه برای جهان به بار می آید.

شی جینپینگ، رئیس جمهوری چین که قرار است روز سه شنبه مراسم هفتادمین سالگرد تاسیس جمهوری خلق چین را جشن بگیرد، قوانین حزبی را تشدید کرده و آنهایی را که ممکن است اختیارات وی را که از ۲۰۱۲ در راس کار قرار دارد به چالش بکشاند، سرکوب کرده است.

رئیس جمهوری چین همچنین بر برنامه مدرن کردن ارتش که باعث تنش در منطقه شده، نظارت دارد.

در این گزارش همچنین ذکر شده است: چین به دنبال صادر کردن مدل توسعه ای خود نیست و نمی خواهد مدل های خارجی را هم به داخل کشور بیاورد و تنها به دنبال صلح است و نه تسلط و هژمونی. در ژن مردم چین اثری از تهاجم به دیگران یا تسلط بر جهان وجود ندارد. در دوران مدرن، چین از سوی قدرت های بزرگ آسیب دیده و جنگ ها و ناآرامی ها باعث سرکوب بیش از حد مردم شده است. چین هرگز به دنبال سرکوب دیگران نیست.

در ادامه این گزارش آمده است: چین هرگز منافع اصلی و محوری خود را کنار نمی گذارد و اجازه نمی دهد تا امنیت و تمامیت ارضی اش در معرض خطر قرار گیرد. تهدید نبردهای تجاری و ادامه افزایش تعرفه های گمرکی برای حل مشکلات سازنده نیستند. چین مطمئن است که توانایی رویارویی با مشکلات را دارد و بحران ها را به فرصت تبدیل می کند و برای یک جهان جدید روی گشاده دارد. ایالات متحده نمی تواند چین را کنترل کند و بعید است که بتواند توسعه چین را متوقف کند. آسیب زدن، اعمال ممنوعیت و سرکوب سایر کشورها و انتقال تضادهای داخلی به خارج از کشور، آمریکا را قوی نمی کند.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha