قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۶۷۵۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

فراخوان بزرگ طریق الحسین برای میزبانی از زوار مرز شرقی ایران+عکس

دبیر ستاد مردمی طریق الحسین گفت: وقتی مردم کریم عراق با جان و دل مشغول میزبانی هستند شایسته است علاقمندان به خدمت به زائران اربعین حسینی در مرزهای ورودی و مسیرهای ایران موکب زده و کاری کنند که حال و هوای اربعین در سراسر ایران اسلامی سایه افکند.

فراخوان بزرگ طریق الحسین برای میزبانی از زوار مرز شرقی ایران+عکس

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، احمد مقیمی امروز در اصفهان اظهار داشت: دو اصل از سوی رهبر انقلاب در خصوص همایش عظیم و جهانی پیاده روی اربعین مطرح شد، اصل میزبانی مردم با کرامت عراق و جهانی شدن همایش پیاده روی اربعین.

دبیر ستاد مردمی طریق الحسین افزود: از سوی دیگر شوق ملت شریف ایران به حضور مؤثر در این حرکت مهم و به طور خاص ایجاد موکب های خدمت به زائران اباعبدالله را به عنوان یک ضرورت مطرح کرده است.

وی تصریح کرد: سالانه در ایام اربعین هزاران زائر از چندین مرز کشورهای همسایه وارد ایران و پس از طی مسیر و گذشت از چند استان از مرز شلمچه وارد عراق می شوند و در این میان یکی از مرزهایی که بیشترین زائر از آن وارد ایران می شود، مرز عاشقی مرز میرجاوه در استان سیستان و بلوچستان است.

مقیمی یادآور شد: هزاران نفر پس از طی چند صد کیلومتر مسیر سخت در کشور پاکستان و با تحمل مشکلات متعدد و گاهی با معطلی 15 روزه وارد ایران می شوند و این تازه آغاز ماجراست؛ بدیهی است که شهرستان میرجاوه با 45 هزار جمعیت و زیرساخت های لازم را برای استقبال از این حجم زائر را ندارد و ضرورت خدمت به این زائران د ر مرز و همچنین ایجاد موکب هایی در استان هایی که در مسیر کاروان هستند واضح است.

دبیر ستاد مردمی طریق الحسین عنوان کرد: وقتی مردم کریم عراق با جان و دل مشغول میزبانی هستند شایسته است علاقمندان به خدمت به زائران اربعین حسینی در مرزهای ورودی و مسیرهای ایران موکب زده و کاری کنند که حال و هوای اربعین در سراسر ایران اسلامی سایه افکند.

وی با تاکید بر این که در مواردی که در عراق اعلام نیاز می شود هم باید کمک کنیم، گفت: نکته دیگر این که با ایجاد موکب در مرز و مسیرها می توانیم الگوی مناسبی را برای تحقق این موضوع در کشورهای دیگر هم داشته باشیم.

 

مقیمی در پایان خاطرنشان کرد: دیر نیست که پس از میزبانی ما از مردم پاکستان، پاکستان برای هند، هند برای چین و چین برای 14 کشور که با آن ها مرز دارند موکب بزنند و این بشود راه حسین راهی بر گرداگرد کره زمین.

انتهای پیام/63064/م30/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha