قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۶۷۴۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

با فناوری جدید فیس بوک افراد هیچ زمان از هم دور نخواهند ماند

فیس بوک اخیرا در رویداد Oculus Connect ۶ درباره برنامه های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده جدید خود صحبت کرده است.

با فناوری جدید فیس بوک افراد هیچ زمان از هم دور نخواهند ماند

و به نقل از دیلی میل، فیسبوک تصمیم گرفته است تا از فناوری های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده استفاده کند تا افراد بتوانند درهر زمان و مکانی به صورت مجازی کنار هم باشند.

"مایکل آبراش" (Michael Abrash) رهبر بخش تحقیق فیسبوک در رویداد بزرگ Oculus Connect ۶ در مقابل جمعیت زیادی ایستاد و اعلام کرد که در تلاش است تا فناوری واقعیت مجازی و واقعیت افزوده به منظور ایجاد یک "حضور اجتماعی" (social presence) ترکیب کند.

ایده فیسبوک به این صورت است که دو نفر در هر نقطه از جهان که هستند با زدن هدست های خاصی که فیسبوک قصد توسعه آن را دارند می توانند به صورت مجازی یکدیگر را در کنار هم ببینند و با یکدیگر صحبت کنند.

کاربران این امکان را دارند که فضای مشترک خود را با شخص دیگری به اشتراک بگذارند ، احساسات خود را در زمان واقعی بیان کنند و از عینک واقعیت افزوده استفاده کنند تا به هر نقطه از جهان که می خواهند سفر کند.

تیم آزمایشگاه تحقیقاتی فیس بوک طی بیانیه ای گفت: فناوری واقعیت مجازی (VR) امروزه به ما اجازه می دهد تا دنیاهای ایجاد شده دیجیتالی را کشف کنیم و با دوستانمان در هر جای جهان در تعامل باشیم در حالی که فناوری واقعیت افزوده (AR) به ما امکان می دهد تجارب جدید را تجربه کرده و آنها را با دیگر افراد به اشتراک بگذاریم. با ترکیب یک سیستم دقیق ثبت لحظه دقت بالا، فناوری محلی سازی و نقشه برداری همزمان (SLAM) ، یک دوربین و یک سیستم بازسازی متراکم ، ما قادر به توسعه این سیستم هستیم.

در نقشه برداری و ناوبری رباتیک، محلی سازی و نقشه برداری همزمان  به روزرسانی نقشه یک محیط ناشناخته است در حالی که به طور همزمان مسیر را درون آن حفظ می کند.

به گفته مسئولان فیسبوک، در حال حاضر این فناوری قادر است چهره را در زمان واقعی اندازه گیری کند و همچنین نماد کامل بدن فرد و مدل سه بعدی او را ایجاد کند.

در ویدیو زیر می توانید طرحی که فیسبوک از آن صحبت کرده را مشاهده کنید و به کاربرد این فناوری منحصر به فرد پی ببرید.

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha