قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۶۷۲۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

نقوی حسینی: دولت با پرداخت یارانه به نانواها نان را گران نکند

نماینده مردم قرچک، ورامین و پیشوا گران شدن نان را به ضرر مردم دانست و گفت: نان یک کالای استراتژیک است و افزایش قیمت آن بر روی بقیه کلاها تاثیر گذار است.

نقوی حسینی: دولت با پرداخت یارانه به نانواها نان را گران نکند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، سیدحسین نقوی حسینی عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس درباره افزایش قیمت نان اظهار کرد: گران شدن نان به ضرر مردم است.

وی در ادامه افزود: نان یکی از کالاهای استراتژیک بوده و تقریبا پر مصرف ترین غذای سفره ایرانی است بنابراین هر نوع تغییر در سیاست گذاری و قیمت گذاری راجع به نان به سفره همه خانواده های ایرانی بر می گردد و تاثیرگذار است.

نقوی تبعات افزایش قیمت نان را همانند قیمت بنزین دانست و گفت: همانطور که بنزین تغییر قیمت می دهد روی همه کالاها و همه ابعاد زندگی مردم تاثیر گذار است افزایش قیمت نان هم قطعاً روی همه ابعاد خانواده ها تاثیر می گذارد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس درباره هزینه های نان برای مردم عنوان کرد: گرچه مصرف روزانه نان در خانواده ها ارزش پولی کمی داشته اما چون مستمر و روزانه است بنابراین اثر خیلی زیادی دارد.

وی درهمین رابطه ادامه داد: نانواها معتقدند  بیمه و مزد کارگر سه برابر شده، پول آب و برق ۵ برابر شده، عوارض و اجاره بهای مغازه ها گران شده اما الان قیمتش ثابت مانده، این شرایط برای نانوایان سخت و بد است.

نقوی حسینی گران کردن نان را مصداق درآوردن پول از جیب مردم دانست و ادامه داد:  اگر بخواهیم هزینه نان را بردوش نانوا بزاریم آن هم ضرر می کند بنابراین دولت در این زمینه باید مدیریت داشته و تصمیم استراتژیک بگیرد.

نماینده مردم دشت ورامین ادامه داد: اگر دولت بخواهد قیمت نان را افزایش دهد باید یارانه اش را به مردم و اگر قرار نیست قیمت نان را افزایش دهد یارانه اش را به نانواها پرداخت کند، به نظر ما بهترین روش پرداخت یارانه به نانوا است؛ مردم نان را با قیمت ثابت دریافت و نانوا هزینه هایش را پرداخت می کند.

وی گران کردن نان به طور یکطرفه توسط دولت را برای مردم زیان بار دانست و بیان داشت: این روند تأثیر زیادی روی بقیه کالاها گذاشته و سبد خانوار گران می شود و اگر با فشار و زور قیمت را ثابت نگه دارد و نانواها ورشکست می شوند.

نقوی حسینی به تدبیر بیشتر دولت دراین باره اشاره و خاطر نشان کرد: دولت تدبیر کند یارانه مذکور را به نانوایان پرداخت کند از قیمت ثابت نان برخوردار شوند.

انتهای پیام/پ/الف30

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha