قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۶۶۸۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

خدمت رسانی به 134 بیمار هموفیلی در کردستان

مدیرعامل و عضو هیئت مدیره کانون حمایت از بیماران هموفیلی کردستان گفت: در حال حاضر ۱۴۳ بیمار هموفیلی زیرپوشش حمایت این کانون در استان قرار دارند که ۱۰۷ نفر از این تعداد را مردان و ۳۶ نفر را زنان در رده های سنی مختلف به خود اختصاص داده اند.

خدمت رسانی به 134 بیمار هموفیلی در کردستان

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، خالد وکیلی تجره  در سنندج، اظهار کرد: دفتر نمایندگی کانون هموفیلی ایران در استان کردستان از سال ۷۶ فعایت خود را شروع کردە، اما با توجە بە اینکە دفتر از محل اعتبارات مردمی ادارە می شود و بە بیماران ارائە خدمات می نماید، بارها به دلیل مشکلات مالی تعطیل شدە و پس از چندین ماە و حتی گاها یکسال فعالیتش را از سر گرفته است. 

وی خاطرنشان کرد: کانون هموفیلی کردستان در سال ۹۰ رسما شروع بە فعالیت کردە و از آن تاریخ به صورت مستمر بە بیماران ارائه خدمات می کند.

مدیرعامل و عضو هیئت مدیره کانون حمایت از بیماران هموفیلی کردستان گفت: در حال حاضر ۱۴۳  بیمار هموفیلی زیرپوشش حمایت این کانون در استان قرار دارند که ۱۰۷ نفر از این تعداد را مردان و ۳۶ نفر را زنان در رده های سنی مختلف به خود اختصاص داده اند.

وکیلی تجره خاطرنشان کرد: ارائه خدمات دارویی، ارائه توانبخشی به بیماران، پرداخت هزینه رفت و آمد به تهران برای رفتن به درمانگاه جامع هموفیلی ایران، کمک هزینه تحصیلی به دانش آموزان کم بضاعت و پیشگیری از تولد بیمار جدید از جمله اهداف این موسسه است.

وی گفت: پرداخت هزینه اقدامات پیشگیرانه، اهدای وام قرض الحسنه به بیماران، مستمری ماهیانه به خانم های بیمار، باز کردن حساب مسکن برای کودکان زیر ۱۰ سال و مددکاری بیماران از دیگر اقدامات این کانون حمایتی است.

مدیرعامل و عضو هیئت مدیره کانون حمایت از بیماران هموفیلی استان کردستان یادآور شد: در این کانون بیماران تحت مراقبت های پزشکی متخصص خون و انکولوژی و فوق تخصص کودکان قرار دارند و از خدمات پزشکی بهره مند می شوند.

وکیلی تجره کمبود دارو را از مشکلات این انجمن عنوان کرد و افزود: با قول مساعد رئیس دانشگاە علوم پزشکی کردستان مبنی بر افزایش سهمیە دارویی بیماران امید است به زودی وضعیت دسترسی بیماران بە فاکتورهای انعقاد خونی بهتر شود.

انتهای پیام/۲۳۳۰/۷۷

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha